ERNYO_12 K+F+I ernyőprojektek támogatása

Ernyőprojekt: több projekt halmaza. Kizárólag új projektekre, melynek keretében a.) új tudományos és / vagy műszaki eredmények, szellemi alkotások születhetnek, b) új K+F munkahelyek jöhetnek létre. Támogatás a megvalósítási időszak alatt végzett K+F+I tevékenységgel arányosan. Kötelező vállalás: vagy: K+ F létszám szintentartás, vagy K+F ráfordítások szintjének megőrzése, vagy K+F tev. üzleti hasznosíthatósága (következő két év üzleti árbevételével mérik)

A programra kizárólag jogi személyiségű gazdasági társaságok pályázhatnak, ha 2010. évben min. 40 m ft innovációs járulékfizetési kötelezettségük volt, vagy min. 40 fő szakirányú K+F+I szakembert foglalkoztatnak, vagy min. 3 éve folytatnak bizonyíthatóank K+F+I tevékenységet (a háromból kettőnek teljesülnie kell). A pályázat meghirdetésre került, pályázatok benyújthatók 2012. május 2-május 31. között. A keret 6 mrd Huf, melyre 15 - 25 pályázatot várnak maximum 50%-os támogatás intenzitás mellett. További információ itt.