EU_BONUS_12 Ösztönzés az Európai Uniós keretprogramokban való magyar részvétel támogatására

A felsőoktatási intézmények, közfinanszírozású kutatóintézetek és non-profit szervezetek, valamint kis- és középvállalkozások részére  a maximális támogatási intenzitás keretén belül az EU-tól el nem nyert támogatási rész hazai forrásból töténő pótlásra kiegészítő támogatást nyújtson.

Kedvezményezettek köre: gazdasági társaság ezen belül kizárólag mikro vállalkozás vagy kkv, non-profit szervezet, költésgvetési szerv.

A rendelkezésre álló forrás: 2012-ben 200 000 000 Ft

Támogatható pályázatok várható száma: 2012-ben 40 db

Támogatás összege: Az igényelhető, vissza nem térítendő támogatás összege projektenként az Európai Bizottság által támogatott projekt támogatási intenzitásától függ.

Támogatás mértéke: Ipari (alkalmazott) kutatási tevékenység: költségvetési szerv: 90 %; kísérleti fejlesztés: költségvetési szerv: 90 %

Pályázat benyújtása: 2012.05.02-2013.06.30. a keret kimerüléséig.

Pályázók köre: gazdasági társaság ezen belül kizárólag mikro vállalkozás vagy kkv, non-profit szervezet, költésgvetési szerv.

További információk: www.nfu.hu/doc/3446