Ez a hét is a tudományról szól Pécsett

A Pécsi Tudományegyetem rendezi meg az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) által támogatott III. Nemzetközi Interdiszciplináris 3D Konferenciát, melyet október 5-én és 6-án látogathatnak meg a Szentágothai János Kutatóközpontban.

A Művészeti Kar által megvalósított idei Design Héttel is összekapcsolódó konferenciára szeretettel várnak minden érdeklődőt. E programok regisztrációhoz kötöttek, de ingyenesek.

A 3D konferencia idén a 3D nyomtatás Orvosbiológiai felhasználása címet viseli, azaz ’Biomedical use of 3D Printing’. Külföldi és magyar előadók prezentálják a 3D nyomtatás fontosságát az orvosi tudományágazatában.

A Műszaki és Informatikai Kar oktatói is készülnek előadással, melyek:

• Várady Géza: Fényképezőgép alapú módszerek gyors 3D mélységi becslésre
  • Tukora Balázs: Felhasználó-segítő eszközök gyártásának támogatása 3D technológiával
  • Vizvári Zoltán: A multifrekvenciás elektromos impedancia tomográfia számára végzett 3D képalkotási kutatás
  • Zoltán Meiszterics, Gyula Vasvári, Tamás Zsebe: 3D fémnyomtatás
  • Háber István: Egy város 3D modellezése energia szimulációkhoz