Felhívás a 2022. évi népszámlálás lebonyolításában közreműködő számlálóbiztosok jelentkezésére

Pécs Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala számlálóbiztosok jelentkezését várja a 2022. október-november hónapokban bonyolítandó országos népszámlálás terepen történő adatgyűjtési időszakára.

A népszámlálás Magyarország egyik legjelentősebb, mindannyiunk életét érintő adatgyűjtése. Segítségével pontos képet kapunk hazánk népességének nagyságáról, demográfiai jellemzőiről, nemzetiségi és vallási összetételéről, egészségi állapotáról, iskolázottságáról, foglalkoztatottságáról, háztartási és családi viszonyairól, lakáskörülményeiről. A népszámlálás során gyűjtött adatok alapvetően határozzák meg jövőnket, hiszen megbízható alapot adnak az országunkat, a településeinket és a lakókörnyezetünket érintő legfontosabb gazdasági, szociális és területfejlesztési döntések előkészítéséhez. Az országos összeírás sikeressége nagyban függ a számlálóbiztosok munkájától, felkészültségétől, kommunikációjától.

Számlálóbiztos feladata

· otthoni felkészülés, elektronikus vizsga elvégzése

· körzet bejárása, a körzethez tartozó internetes önkitöltési időszakban le nem zárt címek felkeresése

· az adatfelvétel lebonyolítása

· a címek pontosítása, esetleges új címek felvétele

· folyamatos kapcsolattartás a felülvizsgálóval A terepmunka során előreláthatólag 130-150 címen kell kérdőívet elektronikus formában kitöltenie.

Munkavégzés időtartama 2022. október 17. – november 20.

Minimális követelmények

· nagykorú, cselekvőképes személy

· saját eszköz, internetelérés a felkészüléshez (PC, laptop, tablet, stb.)

· e-mail cím, telefonszám

A kiválasztásnál előnyt jelent

· legalább középfokú végzettség

· magabiztos számítógépes ismeret