Felhívás nyári egyetemi kurzus szervezésére

A Balassi Intézet Magyar Ösztöndíj Bizottság Irodája pályázatot hirdet 2012. évi nyári egyetemi kurzusok szervezésére és lebonyolítására a magyar mint idegen nyelv, hungarológia és ún. tematikus kurzusok témakörben.
A pályázatok beérkezési határideje: 2012. január 12.

Pályázati feltételek:

• 2 illetve 4 hetes kurzusok szervezése (magyar nyelvi kurzusok esetén 60-120 órában);
  • magyar nyelvi kurzus esetén a pályázónak minden szinten (pl. kezdő, újrakezdő, haladó, felsőfokú, stb.) induló képzést kell biztosítania
  • tematikus (nem nyelvi képzésre irányuló), idegen- és magyar nyelvű kurzusok is meghirdethetők. A  kurzusok témájának kötődnie kell a magyar kulturális, művészeti, tudományos élethez és ezek bemutatásához. Konferenciák, nemzetközi szimpóziumok támogatásara nincs mód!
  • a pályázónak teljes ellátást (szállás, étkezés) kell biztosítania a hallgatók részére és vállalnia kell a kurzusok magas szintű pénzügyi és technikai lebonyolítását.

Bővebb információ itt.