Fulbright oktatói ösztöndíjak

Azon oktatóknak, akik amerikai egyetemen vagy főiskolán szeretnének tanítani. Pályázni bármely tudományterületen lehet, a magyar tanulmányok (Hungarian Studies) körébe tartozó témakörök előnyt élveznek. Az ösztöndíjak időtartama egy vagy két egyetemi félév. Szakmai meghívólevél a sikeres pályázat előfeltétele.

Az ösztöndíjas időszak leghamarabb 2012 augusztusában kezdhető meg, és legkésőbb 2013 augusztusában fejezhető be.

Ajánlott:

• PhD fokozattal rendelkező tapasztalt egyetemi vagy főiskolai oktatóknak, akik megfelelő szakmai- és nyelvismeret birtokában amerikai felsőoktatási intézményben kívánnak tanítani.

Oktatói és kutatói ösztöndíjak követelményei

• Kiemelkedő oktatói/kutatói és szakmai tevékenység;
  • PhD fokozat (kivéve egyes művészeti ágak esetében).

Pályázati anyag

Az érvényes pályázathoz az online jelentkezési lapot kell kitölteni az alábbi honlapon, majd 3 példányban kinyomtatni.

Fontos: Kizárólag hiánytalan pályázati anyagot fogadhatunk el!

Az online jelentkezési lapra feltöltendő kiegészítő dokumentumok:

• Részletes munkaterv (Project Statement);
  • Önéletrajz (CV) publikációs listával;
  • Oktatói kategóriában: a javasolt kurzus(ok) tematikája (Course Syllabi);
  • Kutatói kategóriában: Irodalomjegyzék (Bibliography);
  • Hivatalos meghívólevél (Letter of Invitation) amerikai oktatási intézménytől;
  • Kiváló angol nyelvtudás és annak igazolása (English Language Proficiency);
  • Szponzori levél vagy banki igazolás (Financial Support), amennyiben a Fulbright ösztöndíjon kívül máshonnan is számít anyagi támogatásra;
  • J-1 vagy J-2 vízum másolata, amennyiben már korábban rendelkezett ilyen vízummal;
  • Útlevél arcképes oldalának másolata;
  • Három ajánlólevél (Scholar Reference Report űrlap) az adott terület szaktekintélyeitől, a munkahely támogatása előnyt jelent. Az ajánló online is kitöltheti az ajánlólevelet (ld. a részleteket az online jelentkezésben a "References" résznél);
  • Minden megszerzett diploma és tudományos fokozat okleveleinek másolata (hitelesítés nem szükséges) - az "Additional Documentation" menüpontba feltöltve;
  • Minden megszerzett diploma és tudományos fokozat okleveleinek angol nyelvű fordítása (hitelesítés nem szükséges) - az "Additional Documentation" menüpontba feltöltve;
  • Háziorvosi igazolás - az "Additional Documentation" menüpontba feltöltve. Egy eredeti, magyar nyelven kiállított igazolás a pályázat első példányához csatolva.
  • Oktatói/Kutatói Adatlap

Az ösztöndíjak mértéke:

A Fulbright Program az amerikai egyesült államokbeli tartózkodás költségeit (szállás, megélhetés, biztosítás stb.) fedezi. Ez az összeg

• 2.700 - 3.100 USD havi ellátmányt, valamint
  • 1.000 vagy 1.250 USD egyszeri, a kezdeti anyagi terheket és szakkönyvek vásárlásának költségeit csökkentő hozzájárulást jelent.
  • Ezen felül az ösztöndíj a Magyarország és az Egyesült Államok közötti egyszeri oda-vissza utazás költségének 50%-át, valamint az egészségügyi- és balesetbiztosítást fedezi az ösztöndíjas részére.
  • A Fulbright Program szerény mértékű támogatást nyújt a kísérő családtagok részére (egy családtag esetén 200 USD/hó, két vagy több családtag esetén összesen 300 USD/hó), ami azonban távolról sem fedezi az összes felmerülő többletköltséget. A kísérő családtagok repülőjegyéről, biztosításáról és megélhetési költségéről az ösztöndíjasnak kell gondoskodnia.

A pályázatok beadási határideje: 2011. május 9.

A Fulbright pályázatokhoz kapcsolódóan 2011. április 5-én, kedden 11.00 órakor a Pécsi Tudományegyetem Szenátusi termében a Fulbright Magyar-Amerikai Oktatási Csereprogram Bizottság munkatársai tájékoztatót tartanak.