Gábor Dénes-díjas oktató a gépészmérnöki szakon

Hét tudós munkáját és szakmai teljesítményét ismerték el Gábor Dénes-díjjal, az elismeréseket 2012. december 20-án adták át az Országgyűlésben. A Novofer Alapítvány által 1989-ben létrehozott díj a műszaki-szellemi alkotások, a mérnöki munka és a technológiai fejlesztés terén nyújtott kiemelkedő teljesítményeket ismeri el évente.

A díjazottak között volt Katona Tamás János mérnök-hőfizikus, az MTA doktora, a paksi atomerőmű tudományos tanácsadója, a Gépszerkezettan tanszék habilitált tudományos főtanácsadója is, aki többek között az atomerőmű földrengésbiztonsági felülvizsgálatának és megvalósítási koncepciójának, valamint módszertanának kidolgozása és gyakorlati alkalmazása terén nyújtott alkotó közreműködéséért részesült az elismerésben.