Global Legal Hackathon 2019 nemzetközi verseny

Az Arsboni  Wolters Kluwerrel együttműködve idén is megszervezi a Global Legal Hackhaton egyedülálló nemzetközi versenysorozatot.

1. forduló időpontja, helye:
2019. február 22-24.
Wolters Kluwer Hungary Kft. iroda
Budapest, Budafoki út 187-189. A/3

A verseny lényege, hogy a fiatal jogászok, informatikusok és az üzleti élethez kapcsolódó szakmák képviselőiből álló csapatokat közös ötletelésre és kreatív munkára ösztönözze. A csapatok egy 54 órás kreatív sprint alatt állítják össze azt az informatikai megoldást, ami valamilyen, a jog világához kapcsolódó problémát old meg, vagy tesz könnyebbé.
A verseny keretében tavaly 22 ország több mint ötezer versenyzője mérette meg magát.
A tavalyi hackathon óriási magyar sikerrel zárult: a két mérnök informatikusból, egy közgazdászból, egy jogászból és egy dizájnerből álló csapat egészen New York-ig jutott, ahol a fődíjat is bezsebelték. A több tízéves tapasztalatnál sokkal többet számít a kreativitás és az együttműködési képesség: a Revealu csapatában többen még egyetemi hallgatók voltak!

Részvétel – kinek ajánlják?

• ügyvédeknek
  • ügyvédjelölteknek
  • jogtanácsosoknak
  • jogi, informatikai, közgazdasági, közszolgálati egyetem hallgatóinak