Gyakorlat centrikus, műhely alapú oktatás

A tavalyi év második szemeszterében rendhagyó kurzus részesei lehetett az Építőművész MA képzés diákjai. Feladatul a Kísérleti műhely elnevezésű tantárgy keretein belül, egy szék megtervezése és kivitelezése volt a feladatuk. A tárgy formálásának kiinduló eleme a tetőléc volt. A diákok csupán ezt és egy másik anyagot használhattak fel kísérleti bútoraik megalkotása során.

Izgalmas kihívást jelentett mind a diákok mind az oktatók részéről a szokványos tervezési metódusoktól elrugaszkodni, gondolataikat a gyakorlatba is átültetni. A félév bővelkedett nem várt fordulatokban és tapasztalatszerzésben, volt akinek a papírra vettet korrektnek tűnő ötlete a prototípus készítése során engedett a fizika törvényeinek, volt akinek a furatok elkészítése okozott némi nehézséget.  A szokatlan kihívások ellenére minden résztvevője az akciónak elégedetten és élményekkel gazdagon fejezte be a kurzust.

További képekért látogassátok meg facebook oldalunkat.