Gyászhír

Az Építőmérnök Tanszék mély megrendüléssel tudatja, hogy Szabó Imre Gábor kollégánk életének 35. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt. 2020. január 10-én 15:00-kor a Boszorkány utcai Aulában a hallgatókkal együtt rövid megemlékezés keretében búcsúzunk Tőle. Imi megfogadta Victor Hugo tanácsát: „Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmész!" Drága Imi, zöld erdők, tarka rétek őrizzék álmodat!

Szabó Imre Gábor 1984. szeptember 2-án született Hódmezővásárhelyen.

1998 és 2002 között a Hódmezővásárhelyi Kossuth Zsuzsanna Műszaki Szakközépiskola és Szakiskolában tanult, majd Pécsett a Pollack Mihály Műszaki és Informatikai karon kezdte meg felsőfokú tanulmányait. 2006-ban az Építőmérnök diplomával együtt Mérnöktanári diplomát is szerzett. Ezt követően iratkozott be az okleveles építőmérnök kiegészítő egyetemi szakra, ahol 2009-ben végzett. Közben 2007-2008 között Műszaki ellenőr jogosultságot szerzett mélyépítés és mélyépítési műtárgyak területen, 2012-ben pedig épületenergetikai tanúsító oklevelet szerzett.

Oktatói tevékenységét a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai karán kezdte 2006-ban demonstrátorként majd pedig tanszéki mérnök beosztásban dolgozott. Oktatott az Építész egyetemi, építészmérnök főiskolai, építész osztatlan, építészmérnök BSc, építőművész BA képzéseken Statikát, Szilárdságtant, Határozatlan tartószerkezeteket; az Építőmérnök főiskolai képzésen Tartók statikáját; az Építőmérnök BSc képzésen: Statikát, Szilárdságtant, Tartók statikáját, Acélszerkezeteket, Vasbetonszerkezeteket. Témavezetése mellett számtalan Építőmérnök és Építészmérnök szakdolgozat, diplomamunka született.

Munkásságát több esetben is díjakkal jutalmazták. Még egyetemi hallgatóként 2009-ben I. helyezést ért el TDK dolgozatával, melyben Langer-tartós ívhidat tervezett. Legutóbb 2019 tavaszán elismerő oklevelet kapott a Baranya Megyei Mérnök Kamarától a Fiatal Mérnökök Csoportja Dél-Dunántúli Regionális Szervezete vezetőjeként végzett tevékenységéért. 2019 őszén pedig egyik diplomatervező hallgatója Különdíjas lett az AxisVM Diplomaterv pályázaton.

Munkája mellett tevékenyen részt vett a Fiatal Mérnökök Csoportjában. 2013. áprilisában, a Magyar Mérnöki Kamara Építési Tagozatán belül jött létre a csoport, melynek Dél-Dunántúli Regionális Szervezete 2016. februárjában alakult. Szabó Imre Gábor vezetése mellett számtalan érdekes, ipari példákat bemutató előadást szerveztek a tagoknak és a hallgatóknak.

Imre áldozatos oktatói tevékenysége mindnyájunknak hiányozni fog, emlékét megőrizzük.