Hallgatói Ötletpályázat - Budapest VII. Kerület Erzsébetváros Király utca 15.

Egykori gettót határoló fal fogadóépületének rendezése

Az ötletpályázat kiírói:

KultUnio – Budapest Multikulturális Negyede (Magyarország, 1036 Budapest, Árpádfejedelem útja 49.), KÉK – Kortárs Építészeti Központ (Magyarország, 1074 Budapest, Hársfautca 11.).

Jelen ötletpályázat tárgya a Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetváros önkormányzatatulajdonában álló Király utca 15 szám alatti (helyrajzi szám: 34184), a KÖH (KulturálisÖrökségvédelmi Hivatal) által helyreállított, majd az ÓVÁS! Egyesület által elhelyezetttáblával hitelesített, a holokauszt idején a gettót határoló falként használt kerítésfalfogadóépületének belső homlokzati renoválása, földszint magasságig.

Az ötletpályázat célja egy kreatív együttműködés létrehozása a civil szféra és a vállalati közegközött. Így a Magyar Telekom Civil Liciten felajánlott pénzösszege, az általa biztosítottönkéntes munkaerő, valamint a Baumit Kft. által szponzoráció formájában felajánlottanyagai hozzájárulás lehető leghatékonyabb felhasználása. A pályázat célja építészetiötletetek begyűjtése a hallgatóktól.

A tervpályázat meghívásos titkos ötletpályázat.

Az ötletpályázaton való részvétel feltételei:

Az ötletpályázat résztvevője - Pályázó - (azaz a pályamű szerzője) az alábbi felsőfokú oktatásiintézmények nappali tagozatos (nem diplomázott) hallgatója lehet:
● Budapesti Corvinus Egyetem, Tájépítészeti Kar 1118 Budapest, Villányi út 35-43.
● Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Építészmérnöki Kar, 1111 Budapest Gellért rakpart 3.
● Debreceni Egyetem, Műszaki Kar, Építészmérnöki Szak, 4028 Debrecen, Ótemető u.2-4.
● Moholy - Nagy Művészeti Egyetem, 1121 Budapest Zugligeti út 9-25.
● Nyugat–magyarországi Egyetem, Faipari Mérnöki Kar Építéstani Intézet Építőművész Szak 9400 Sopron Bajcsy Zs. Endre utca 4.
● Pécsi Tudományegyetem, Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar,Építészmérnök Szakmai Intézet és Építőművész Szakmai Intézet, 7624 Pécs Boszorkány u. 2.
● Széchenyi István Egyetem, Műszaki Tudományi Kar, Építészmérnöki Szak, 9025 GyőrEgyetem tér 1.
● Szent István Egyetem, Ybl Miklós Építéstudományi Kar, 1146 Budapest Thököly út 74.

Az ötletpályázat meghirdetése: 2013. február 28. Az ötletpályázatra történő regisztrálás határideje: 2013. április 1.
Kérdések benyújtásának határideje: 2013. április 1. A kérdéseket a palyazat@kek.org.hu lehet írásban feltenni. A kiíró a kérdésekre folyamatosan válaszol.
Pályaművek feladásának határideje: 2013. április 8. 12:00
Pályázat eredményének közzététele: 2013. április 13-ig elektronikus úton.

A kiírók helyszíni szemlét kétszer szerveznek, melynek témája a feldolgozandó épületrész,valamint az egykori gettó falának története lesz. A helyszín a budapesti Király utca 15-összám, időpontjai:

● 2013. március 11. 16:00
● 2013. március 18. 16:00
● 2013. március 25. 16:00

Aki az adott időpontokban nem tudja megtekinteni a helyszínt, ezt bármikor szabadonmegteheti. A kiíró kéri a pályázókat, hogy legyenek tekintettel arra, hogy a társasház lakott,tartsák tiszteletben a lakóközösség szokásait. A kapukódot a regisztráció utáni válasz emailbenközli a kiíró.

A pályaművek díjazása:
● I. díj: 50.000 Ft
● II. díj: 25.000 Ft
● III. díj: 10.000 Ft
● Baumit különdíj: 20.000 Ft
● Minden értékelt pályamű kiállításra kerül az alábbi helyszíneken:
○ Szimpla Kert (Budapest, VII. ker. 1073 Kazinczy u. 14.),
○ Gödör Klub (Budapest, VI. kerület, Király utca 8-10.),
○ Király utca használaton kívüli kirakataiban.

A pályázati anyagot mellékeltük a hírhez, de az eredeti oldalakon is fellelhetőek: ltt.bme.hu, a kek.org.hu