HUNGARIAN CUBES – IN THE MIRROR OF THE FUTURE – Workshop anyaga a római Múzeumok Éjszakáján

2018 május 14-e és 18-a között a HUNGARIAN CUBES – IN THE MIRROR OF THE FUTURE című hallgatói pályázat nyertesei a Római Magyar Akadémia, a PTE Műszaki és Informatikai Kara, valamint Róma első egyeteme, a La Sapienza Universitá di Roma által közösen szervezett workshopon vettek részt dr. Németh Pál egyetemi docens vezetésével.

A workshop során 7 magyar és 9 olasz hallgató dolgozott együtt egy virtuális város megalkotásán, amely munkának az alapját a hallgatói pályázat alatt készített épülettervek adták. Míg a magyar hallgatók egy szisztematikusan felépített koncepció alapján a város szöveteit és a hozzájuk kapcsolódó középületeket, tereket tervezték meg, az olasz, jobbára formatervező hallgatók adott városrész építészeti stílusához alkalmazkodó utcabútorokkal járultak hozzá a projekt teljessé tételéhez. Mindehhez tanári segítséget dr. Németh Pál mellett a program társkurátora Federica dal Falco, a La Sapienza professzor asszonya, továbbá karunkról dr. Veres Gábor, egyetemi docens és dr. Heidecker Adél, egyetemi adjunktus nyújtott. A workshop során a hallgatóknak lehetőségük nyílt konzultálni a terveikről Katharina Rotersszel és Szolnoki Józseffel is, akik a HUNGARIAN CUBES – a legvidámabb barakk című kiállításuk római bemutatásával adták a hét legrangosabb képzőművészeti eseményét a Római Magyar Akadémián.

A pályázati anyagból, a workshop terveiből illetve egy válogatott, a témához illeszkedő grafikai sorozatból május 18-án este nyílt tárlat a Római Magyar Akadémia, Piano Nobile, első emeleti díszfolyosóján egy időben az RMA földszinti galériájában bemutatatott Katharina Roters és Szolnoki József exkluzív kiállításával. A programot a másnap, május 19-én megtartott Notte Bianca, azaz a római Múzeumok Éjszakája koronázta, ahol az éjszakába nyúlóan nyitva tartott mindkét kiállítás mellett a Workshop épülettervei az RMA épülete, a Falconieri palota falaira vetítve váltak az est egyik leglátványosabb elemeivé.

Résztvevő magyar és olasz hallgatók:
  • BARBARA BAKAI
  • ZSÓFIA FEKETE