I. RING – Fenntartható Nyersanyag-gazdálkodás Tudományos Konferencia.

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara szervezésében kerül megrendezésre az I. RING – Fenntartható Nyersanyag-gazdálkodás Tudományos Konferencia.

A konferencia az I. Nemzetközi Projekt Hét (International Project Week – IPW) keretében kerül megrendezésre, mely az EFOP-3.6.2-16-2017-00010 kódszámú „Fenntartható Nyersanyag-gazdálkodás Tematikus Hálózat – RING 2017” című projekt támogatásával valósul meg.

A konferencia fő fókuszterülete a Települési szilárdhulladék (TSZH), mint másodlagos nyersanyagforrás. Emellett az alábbi kutatási területek legújabb kutatási eredményeinek megismertetését tűzte ki célul a Konferencia:

• Szennyvizek és szennyvíziszapok hasznosítása, alacsony CO2 kibocsátási technológiák;
  • Lignocellulózok hasznosítása;
  • WEEE - elektronikai és elektromos eszközök hulladékából értékes anyagok kinyerése;
  • Nagytömegű ipari és bányászati hulladékok és melléktermékek innovatív hasznosítása;

Esemény