Infineon workshop

Infineon workshop egyetemi hallgatók számára: az elektrifikáció különböző területein (pl. villamos járművekben, megújuló energetikában, közlekedési rendszerekben...) alkalmazott kulcsfontosságú, korszerű teljesítményelektronikai építőelemek megismertetése különös tekintettel a teljesítmény-MOSFET és ún. szélessávú (WBG) félvezető kapcsoló elemek legfontosabb jellemzőinek bemutatására

Időpont: 2023.06.07. 9:30

Helyszín: M01 Management Campus épület (MC), 9026 Győr, Egyetem tér 1.

További részletek a rendezvény honlapján.

A rendezvény és az előadások nyelve az angol (tolmács nélkül).

A rendezvényen való részvétel ingyenes.

Az Infineon Austria az ipari alkalmazású félvezetők fejlesztésében és gyártásában számos területen piacvezető szerepet tölt be. A cég jelenleg új kapcsolatok kiépítésén dolgozik a régióban, így Magyarországon is szeretné közelebbről megismerni a gazdaság szereplőit és igényeit. Emellett az egyetemi hallgatók számára is meg szeretné mutatni portfólióját és bemutatni a számukra releváns ösztöndíj- és munkavállalási lehetőségeket. A résztvevők egy workshop keretében megismerkednek a teljesítmény-MOSFET elektromos viselkedésével és az eszköz fizikájával, valamint a legújabb kifejlesztett speciális teljesítményelektronikai félvezető áramköri egységekkel, amelyek többek között az autóiparban és az e-mobilitásban kerülnek felhasználásra. Az esemény házigazdája a győri Széchenyi István Egyetem.

A délelőttre tervezett szakmai előadásokat egy kapcsolatépítésre szánt ingyenes üzleti ebéd egészíti ki.

09:30-10:00   Regisztráció és reggeli kávészünet

10:00-10:10   A rendezvény megnyitása: prof. Fodor Dénes, Széchenyi István Egyetem // Philipp Schramel, kereskedelmi tanácsos, Osztrák Gazdasági Kamara

10:10-10:40   IPCEI prezentáció, gyakornoki lehetőségek és PhD témák; Christian Konrad Lehner, Infineon Technologies Austria

10:40-11:25   I. tematikus előadás: bevezetés a teljesítmény-MOSFET-ekbe; Andrew Wood, Infineon Technologies Austria

11:25-12:05   II. tematikus előadás: a szélessávú félvezetők aktuális és jövőbeni alkalmazási lehetőségei a járműipar számára; Gerald Deboy, Infineon Technologies Austria

12:05             Networking ebéd

Várjuk jelentkezését a budapest@advantageaustria.org címre. Fontos: kérjük, hogy válaszában tárgyként a „STEM workshopot” adja meg.

Jelentkezési határidő: 2023.06.02.

Felhívjuk figyelmét, hogy a rendezvény létszáma korlátozott, így a részvétel csak időben történő jelentkezés esetén garantált.