IV. PÉCSI ÉPÍTÉSZ JAMBOREE (összefoglaló)

Ismét megrendezésre került (negyedik alkalommal) 2014. április 30-május 4. között a már hagyományosnak mondható Pécsi Építész Jamboree. A rendezvény alapvető célja a szokásoknak megfelelően a magyarországi műszaki felsőoktatásban résztvevő fiatalok meginvitálása egy építészeti, és összművészeti, szociológiai problémákkal foglalkozó eszmecserére. A Debreceni Egyetem Műszaki Karának és a Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar képviselőit látta vendégül a szervező Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar és Művészeti Kar b2 Transzdiszciplináris Szakkollégiuma. A rendezvény a csoport tagjai által kidolgozott KOR-TÚRA nevű programmal kezdődött. A tematikus séta célja volt, hogy az ide érkező hallgatók megismerjék a belváros fontosabb építészeti és képzőművészeti értékeit. A megnyitó a b2 Szakkollégium közreműködésével elkészült Kistányér étteremben zajlott, majd a program szakmai része a PTE PMMIK orfűi mérőtáborában folytatódott. A hallgatók szakmai koordinálás mellett egy hét darabból álló lakókocsi együttes újjászületésének tervein dolgoztak.

A szakmai konzultációkat Dr. Medvegy Gabriella dékánhelyettes asszony, dr. Zoltán Erzsébet Szeréna egyetemi docens, dr. Veres Gábor egyetemi docens, dr. Széll Attila Béla egyetemi docens, dr. Boros Ágnes adjunktus, dr. Sztranyák Gergely adjunktus, dr. Kósa Balázs tanársegéd valamint Darabos Anita üvegművész és Udvardi Péter közlekedésmérnök vezették.

A jó hangulatú hosszúhétvége természetesen eredményes és előremutató vitákkal, szakmai eszmecserékkel, baráti beszélgetésekkel zárult. Az elkészült tervek közül a szakmai zsűri egy első díjat és két különdíjat adományozott.

A nyertes és a különdíjas két csapat tagjai a következők:

1. helyezett:

5. csapat