Jó hangulat, nagy érdeklődés a Tudományfesztivál PTE MIK sátránál!

A Magyar Nemzeti Múzeum kertjében nyitották meg az V. Tudományfesztivált április 22-én. A hagyományosan a Föld napjához kapcsolódó kétnapos rendezvényre a PTE MIK is csatlakozott. A program kapcsán nagy sikert arattak aktivitásaink.

A rendezvény célja, hogy élményeken keresztül, közvetlen tapasztalások segítségével keltse fel az érdeklődést a tudományok, a környezet- és a természetvédelem iránt. Mivel 2015 a talaj és a fény nemzetközi éve, a fesztiválon is kiemelt hangsúlyt fektettek ezekre a területekre a szervezők és a résztvevő egyetemek, főiskolák, kutatóközpontok, szakmai szervezetek, nemzeti parkok, cégek, illetve egyesületek.

A mérnökinformatikus képzés szemmozgást követő szoftvert mutatott be. Kipróbálhatták a látogatók az idén is nagy sikert aratott Drone röptetést.

Az építészképzés „Fény az építészetben” címmel kitelepített installációját megvilágított makettek alkották.

A villamosmérnök szak a tavaly is jelentős sajtó és látogatói érdeklődést keltő Pneumobillal, a Pollroth csapatának saját fejlesztésű, zéró emissziós autójával képviselte karunkat.