Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatása francia relációban

Új nemzetközi kétoldalú tudományos és technológiai (továbbiakban: TÉT) együttműködési projektek elindítását, vagy létező együttműködések elmélyítését segítse a projektekhez kapcsolódó kutatói mobilitási tevékenységek és szakembercsere támogatásával.

Pályázati beadási határidő: 2022.november 17. 16:00 perc

Bővebb tartalom

Követelmények:

2022-ben jelen Felhívás keretében a kétoldalú kormányközi megállapodással rendelkező francia reláció számára nyílik lehetőség támogatási kérelmet benyújtani.

A francia és magyar partnerintézmények konszenzusos megállapodása eredményeképpen kizárólag az alábbi tudomány- és technológiai területek élveznek prioritást:

• élettudományok
  • természettudományok
  • műszaki tudományok

ezeken belül külön prioritási területek nem kerülnek meghatározásra.

A pályázók köre:

Jelen felhívásra támogatási kérelem csak egyénileg nyújtható be.

Jelen Felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be a Magyarországon székhellyel vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező jogi személyek az alábbiak szerint:

• Jogi személyiségű vállalkozások, nonprofit gazdasági társaságok és egyéb gazdasági szervezetek, amelyek legalább egy lezárt, jóváhagyott, teljes üzleti évvel rendelkeznek, kettős könyvvitelt vezetnek és nem tartoznak a KATA hatálya alá
  • Államilag elismert egyházi vagy magán felsőoktatási intézmények, amelyek a 651/2014/EU bizottsági rendelet 2. cikk 83. pontja szerint kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősülnek
  • A kiírás szerinti költségvetési szervek és költségvetési rend szerint gazdálkodó szervek, amelyek a 651/2014/EU bizottsági rendelet 2. cikk 83. pontja szerint kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősülnek.

A támogatható célkitűzések köre:

• magyar fél képviseletében kiutazó kutató/hallgató adott relációba történő utazása,
  • magyar fél képviseletében kiutazó kutató/hallgató adott relációban történő tartózkodása,
  • magyar fél képviseletében kiutazó kutató/hallgató adott országon belül, a projekttel kapcsolatos utazása,
  • projekttel kapcsolatos, az elért eredmények elterjesztésére vonatkozó tevékenység
  • nemzetközi konferencián történő részvétel (a projekt szakterületén a Magyarországon, partnerországban vagy más országban tartandó nívós rendezvényen).

A projekt futamideje:

A projekt futamideje maximum 24 hónap.

• 2022-ben benyújtott támogatási kérelmek esetén: A francia reláció esetén a projekt megvalósítása 2023.01.01 előtt nem kezdhető meg.

A keretösszeg és az igényelhető támogatás mértéke:

2022-ben benyújtott támogatási kérelmek esetében: Rendelkezésre álló pályázati keretösszeg: 20 millió forint.

Támogatási kérelmenként az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege:

• Európán belül, Magyarországgal szomszédos országban található partnerintézmény esetén 2 millió Ft,
  • Európán belül, Magyarországgal nem szomszédos országban található partnerintézmény esetén 2,5 millió Ft,
  • Európán kívüli partnerintézmény esetén 5 millió Ft.

Hasznos linkek:

Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal | Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatása (2021-1.2.4-TÉT) (gov.hu)