KIC társulásokban történő magyar részvétel támogatása

Kutatási és Technológiai Innovációs Alap
EIT KIC társulásokban történő magyar részvétel és partneri
közreműködés támogatása (EITKIC_12)

A pályázat célja, hogy a KIC-ekben való hazai részvételt ösztönözze, elősegítve, hogy a hazai partnerek az egyes KIC-ek működési struktúrájában a lehető legmagasabb szintű pozíciót érjék el. A pályázat ennek érdekében olyan, a KIC-ek tevékenységéhez kapcsolódó K+F projektek Magyarországon megvalósuló feladataihoz nyújt támogatást, amelyeket az EIT pályázatán sikeresen szerepelt KIC-ek magyar résztvevői, vagy a KIC-ek létrehozását követően a Társulásokkal K+F együttműködést folytató hazai kutatóhelyek folytatnak.

Érdemben még a B alapprogram pályázható.

A B alapprogram pályzati határideje: 2012. szeptember 27.

"B" alprogram:
- Az EIT KIC-ek keretében hivatalos státusszal bíró hazai kutatóhelyek és konzorciumaik, illetve az EIT KIC által támogatott projektekbe bevonásra került együttműködő partnerek KFI projektjeinek (a projektek Magyarországon megvalósuló feladatainak) támogatása.
Mindkét alprogram keretében az EIT KIC társulások magyar résztvevői és együttműködő magyar partnerei által megvalósítandó, az EIT KIC-ek által korábban befogadott, valamint a pályázat futamideje során befogadásra kerülő KFI projektek Magyarországon megvalósuló feladatai kerülnek támogatásra, amelyekben a tervezett KFI tevékenység bizonyítottan és közvetlenül kapcsolódik a pályázó kutatóhely, illetve ezek társulásának KIC-ben vállalt feladataihoz.