Konferencia részvételi felhívás

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara és az MTA PAB Környezetvédelmi Minkabizottsága szervezésében kerül megrendezésre a „Fenntartható nyersanyag-gazdálkodási hallgatói és oktatói tudományos konferencia”.

Időpontja: 2020. november 5.

A Konferencia célja, hogy a 2019/20-as tanév I. és II. szemeszterében a PTE MIK - RING 2017 Hallgatói Kutatási Ösztöndíjban részesült hallgatók és a MIK fiatal oktatói bemutassák a kutatások terén végzett tevékenységüket és elért eredményeiket.

A résztvevő előadónak 15 perc áll rendelkezésére hogy megtartsa prezentációját és válaszoljon a hallgatóság részéről felmerülő kérdésekre.

A konferencia online módon kerül lebonyolításra az MS TEAMS rendszeren keresztül, az előadóknak szükség esetén biztosítjuk a technikai feltételeket a PTE MIK Boszorkány út 2. sz. alatti campusán, ahol személyes részvételükkel tarthatják meg előadásukat.

A konferencián való részvétel regisztrációhoz kötött. A kitöltött regisztrációs lapot a zerowaste@mik.pte.hu e-mail címre kell visszaküldeni 2020. október 30-ig. A regisztrációval párhuzamosan az előadás összefoglalásaként maximum egy oldal terjedelmű absztraktot kell benyújtani a fenti e-mail címre. Az absztraktok szakmai lektorálást követően megjelennek a konferencia absztrakt kötetében.

Az Ösztöndíj keretében a következő kutatási témák jelentek meg, melyek képezik a konferencia tematikáját is:

•   Szilárd és iszapszerű szerves hulladékok biológiai kezelése
  •   Települési szilárd hulladék hasznosítása
  •   Roncsolásmentes diagnosztikai eljárások kifejlesztése
  •   Fenntartható vízgazdálkodás
  •   Építési, bontási hulladékok újrahasznosíthatósága
  •   Természetes alapanyagok fenntartható használata az építőiparban

A Konferencia szervezésével kapcsolatos további információk:

Dolgosné dr. Kovács Anita – kovacs.anita@mik.pte.hu

Máthé Péter – mathe.peter@mik.pte.hu