Marie Curie kutatói ösztöndíjak

Megjelentek az egyéni karrierfejlesztést segítő Marie Curie ösztöndíjak.

MARIE CURIE INTRA-EUROPEAN FELLOWSHIPS FOR CAREER DEVELOPMENT (IEF)

Pályázhatnak:

• EU tagállamok vagy társult országok tapasztalt kutatói (doktori fokozattal VAGY 4 év teljes idejű kutatói tapasztalattal rendelkeznek a pályázat benyújtásakor)
  • a projekt mobilitási feltételeinek megfelelnek (a pályázat benyújtásakor, illetve a fogadó intézmény kiválasztásakor a pályázó nem folytathatott 12 hónapnál hosszabb idejű tevékenységet az elmúlt 3 év alatt a fogadó intézmény országában.)

Pályázni lehet:

• 12-24 hónapos tartózkodásra egy másik EU tagország vagy társult ország területén működő intézmény (fogadó intézmény) keretei között

A kutatónak:

> 10 év tapasztalattal: 84.500 €/év x adott ország MC korrekciós ráta

• havi mobilitási támogatás (lakhatási támogatás - ellátási költség, adómentes):

egyedülállóknak: 500 €/hó x adott ország MC korrekciós ráta

• egyszeri utazási támogatás/ év (meghatározott táblázat alapján, nem kell költségigazolás)

A fogadó intézménynek:

• kutatási hozzájárulás az intézmény számára (eszközbeszerzés, eszközhasználat):

nem-laboratóriumi kutatások esetén: 500 €/hó

• menedzsment és audit költségekre: 700 €/hó, de nem lehet több, mint a teljes költségvetés 20%-a

Bővebb információ a CORDIS honlapján

MARIE CURIE ACTION: INTERNATIONAL OUTGOING FELLOWSHIPS FOR CAREER DEVELOPMENT (IOF)

Pályázni lehet:

• 24-36 hónapos tartózkodásra egy harmadik országbeli fogadóintézmény kereti között (nem EU tagállam és nem társult ország), amelyből az utolsó 12 hónapot visszatérő szakaszként egy EU tagállam vagy társult ország intézményében kell eltölteni.

A kutatónak:

A fogadó intézménynek:

Bővebb információ a CORDIS honlapján

MARIE CURIE ACTION: INTERNATIONAL INCOMING FELLOWSHIPS FOR CAREER DEVELOPMENT (IIF)

Pályázhatnak:

• harmadik országbeli tapasztalt kutatók (doktori fokozattal VAGY 4 év teljes idejű kutatói tapasztalattal rendelkeznek a pályázat benyújtásakor)

Pályázni lehet:

• 12-24 hónapos tartózkodásra egy EU tagállam vagy társult országbeli fogadóintézmény kereti között, valamint további 12 hónapot visszatérő szakaszként egy harmadik ország intézményében lehet eltölteni (nem kötelező)

Támogatások összege:

A kutatónak (az európai szakaszra):

egyedülállóknak: 500 €/hó x adott ország MC korrekciós ráta

A fogadó intézménynek (az európai szakaszra):

nem-laboratóriumi kutatások esetén: 500 €/hó

Amennyiben a pályázat tartalmaz egy max. 12 hónapos visszatérő szakaszt is, az időszakra a harmadik országbeli fogadó intézmény egy 15.000 €/év összegű támogatást kap, amelyből a kutató teljes bérét is ki kell fizetnie.

Bővebb információ a CORDIS honlapján.