Meghívó a Pécsi Első Lions Club által szervezett jószolgálati rendezvényre

A Pécsi Első Lions Club által szervezett jószolgálati rendezvényre szeretném invitálni a Pécsi Tudományegyetem azon munkatársait, akik esetleg érdeklődnek programjaink iránt.

Elnöki programomban vállaltan, a Pécsi Lions Esték megtartása is kiemelkedő helyen szerepel, a többi program mellett.

A Lions mozgalom fő célja, a rászoruló embertársaink segítése, támogatása, a WE SERVE – Szolgálunk szellemében.

A 2019/2020-as Lions évben sikeresen elindítottuk a Pécsi Lions Esték rendezvény sorozatunkat, melynek keretében olyan előadókat szándékozunk meghívni egy beszélgetős estre, vagy egy előadás megtartására, amely az egészségmegőrzés, az egészséges életmód, és egyéb olyan témákhoz kapcsolódik, melyet szívesen hallgatnánk és hallgatnának meg kedves meghívott vendégeink is.

A 2019-es évben 3 nagysikerű előadáson voltunk túl, mikor 2020. márciusától a pandémiás világjárvány keresztül húzta számításainkat.

Sajnos a többi tervezett előadásunkat ennek következtében nem tudtuk megtartani, még a 2020/2021-es Lions évben sem.

A 2021. októberében a Lions év első felkért vendég előadója, Dr. Szava Éva szemész főorvos asszony volt, aki évek óta klubunk tiszteletbeli tagja és klubunk által szervezett ingyenes szemészeti szűrő vizsgálataink szakorvosa is egyben.

Eltelt egy év, és Főorvos Asszony ismét rendelkezésre ált, és egy hét múlva szerdán, egy újabb előadással készül.

Főorvosnő idei előadásának címe:

„A krónikus Lyme kór, mint létező, de nem diagnosztizált betegség egy szemész szakorvos szemszögéből”

Az előadás helyszíne:

Szent György Fogadó és Étterem (7623 Pécs, Nagyvárad u. 23.),

ahol évek óta tartjuk rendezvényeinek, klubüléseinket, köszönve Kator György úrnak, aki szintén tiszteletbeli tagja klubunknak.

Parkolás: a Nagyvárad utcában, vagy a környező kisutcákban ingyenesen lehetséges.

Az előadás időpont: 2022. november 16-án szerdán 17 óra

Érkezés: 16:30-tól

Dresskód: hétköznapi elegancia

Az előadást követően, a vendégek részére idén is szervezünk egy kis vacsorát, melyre szeretettel hívunk Mindenkit.

A vacsorát az előadást követően, 18:00 órától fogyasztanánk el közösen, majd kötetlen beszélgetés végén zárnánk az estét.

A vacsoramenü választása, az alábbi 3 menü közül lehetséges:

A menü: Csirkemell filé rántva, hasábburgonya és csalamádé

B menü: Sertéstarja roston, rizzsel és csalamádé

C menü: Zöldség variációk rántva, rizzsel és tartármártással

Az előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet a csatolt meghívón szereplő pecsilionsestek.regisztracio@gmail.com email címen vagy a meghívó Lions tagtársunk felé tehettek meg.

Akik igénylik a vacsorát a menüválasztás megjelölésével, 2022. november 14-én 16:00 óráig kell megküldeni, fizetés érkezéskor, készpénzzel lehetséges.

A vacsora ára:

5.000,- Ft, a desszert és italfogyasztás saját költségre lehetséges (készpénzes fizetéssel).

A befizetett összegekből rendezzük a vacsora árát, és a fennmaradó összegből, jótékonysági estünk adományait, a PTE Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika Onkológiai Osztályának eszközvásárlására adományozzuk.