Megjelent a Nemzeti felsőoktatásról szóló törvény módosítása

Megjelent a Nemzeti felsőoktatásról szóló törvény módosítása, miszerint az oklevél kiállításának nem feltétele a nyelvvizsga-bizonyítvány

A törvénymódosítás alapján azon hallgatók, akik 2021. augusztus 31-ét követően sikeres záróvizsgát tettek, de – nyelvvizsga hiányában – oklevelüket nem vehették kézhez, illetve 2023. augusztus 31-ig sikeres záróvizsgát tesznek, megkaphatják oklevelüket.

Kérjük, hogy amennyiben sikeresen záróvizsgázott a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának (PTE MIK) valamely szakán az említett időszakban, de nyelvvizsga hiányában nem kapta meg oklevelét, kezdje meg az adategyeztetést, az alábbi módon.

Neptun- Ügyintézés- Kérvények menüpont- Kitölthető kérvények tabulátor fül – Adategyeztető oklevél kiállításához

Az elkészült okleveleket postai úton, tértivevényes levélként fogjuk eljuttatni volt hallgatóink részére.

Kérdés esetén kérjük, forduljon a Tanulmányi Csoport kollégáihoz a tanulmanyi.csoport@mik.pte.hu  e-mail címen.

Tisztelettel: Tanulmányi Csoport