Mérnökinformatikus hallgatók a Magyar Telekomnál jártak

A Magyar Telekom idén 7. alkalommal szervezett szakmai kirándulást a Pécsi Tudományegyetem mérnökinformatikus hallgatóinak.

A PTE MIK dinamikusan növekvő külföldi hallgatói létszáma azt indokolta, hogy idén először külföldi hallgatók is részt vehettek az eseményen. A magyar hallgatók mellett amerikai, marokkói, indiai és vietnámi fiatalok nyertek betekintést a telekommunikációs hálózatok világába. A kirándulás keretében Budapestre utazók meglátogathatták a hálózati műveleti központot (NOC) a Dataplex adatközpontot és a Száva utcai adótornyot.

A PTE Műszaki és Informatikai Kara szeretné kifejezni köszönetét a Magyar Telekom munkatársainak, Dani Viktóriának, Páldyné Fehér Abigélnek, Kiss Péternek és Navreczki Istvánnak, hogy megszervezték ezt az igazán hasznos látogatást.