MIK Partners Szakmai Nap - 2024.11.21

MIK PARTNERS Szakmai Nap néven indult útjára 2018-ban az a szakmai rendezvény, amelynek célja a PTE Műszaki és Informatikai Kar, valamint kiterjedt partnerhálózatának együttműködéséből származó eredmények bemutatása úgy az oktatás, mint a kutatás-fejlesztés és az ipari innovációs tudástranszfer területén.

A koncepció szerint a program a PTE Műszaki és Informatikai Karának, illetve szakmai partnerhálózatának kapcsolati erősítésén túl elősegíti a hálózatban részt vevők egymás közötti innovatív együttműködési rendszerét, egyetemi közegbe szervezve a szakemberképzés kihívásait, pályázati aktivitását és kihangsúlyozva a hallgatók munkaerőpiaci elvárásokra való gyakorlatorientált képzésének, felkészülésének fontosságát. A rendezvény egyben lehetőséget biztosít a hallgatóknak a kar partnerei tevékenységének megismerésére.

Részletek nemsokára a partners.mik.pte.hu oldalon lesznek elérhetőek, de addig is egy kis visszatekintő a tavalyi év eseményéről: