Milleniumi Technológiai Díj 2012

A finnországi Technológiai Akadémia 2011. július 31-ig várja a jelöléseket a 2012-es Milleniumi Technológiai Díjra. 2012 nyarán ötödik alkalommal ítélik oda a díjat egy olyan technológiai újítás számára, amely jelentősen javítja az emberi élet minőségét és támogatja a fenntartható fejlődést.

A jelöléseket tudományos társaságok, egyetemek, kutatóintézetek, vállalatok és szervezetek adhatnak be, a jelöltek saját magukat nem jelölhetik. A díjat olyan személyek, két vagy három fős kutatócsoportok kaphatják meg, akinek a munkája döntő szerepet játszott új technológiai fejlesztés vagy innováció során.

A jelölteket egy nemzetközi felvételi bizottság bírálja. A kiválasztás bejelentése 2012 tavaszán történik, a végső döntést a finn Technológiai Akadémia Igazgatósága hozza, a díjátadó ünnepi ceremóniára Helsinkiben, 2012-ben kerül sor.

Bővebb információ a díjról és a nemzetközi kiválasztó bizottságról itt