Mummert alapítványi ösztöndíj

A Rochus und Beatrice Mummert Stitftung többéves posztgrauális ösztöndíjat kínál leendő csúcsvezető hallgatóknak, akik mérnöki, természettudományi, turizmus és közgazdasági szakterületen tanulnak.

Az alapítvány a Robert Bosch Stiftung keretében közép- és délkelet-európai diákok két és fél éves, kölni (Uni zu Köln vagy Deutsche Sporthochschule Köln), illetve aacheni (RWTH Achen) mesterképzését támogatja.

Pályázhatnak:

• műszaki, természettudományi, gazdaságtudományi, turizmus szakterületen végzős Bachelor’s szintű hallgatók (oklevél-szerzés időpontja: 2012. aug. 31-ig),
  • műszaki, természettudományi, gazdaságtudományi, turizmus szakterületen Bachelor’s oklevéllel rendelkezők,
  • aki kiemelkedő tanulmányi vagy tudományos eredményekkel és jó matematikai készséggel rendelkezik,
  • akinek írásban és szóban biztos a német és angol nyelvtudása,
  • aki határozott, motivált és megfelelő vezetői képességek birtokában van,
  • aki megfelelő társadalmi elkötelezettséggel bír, valamint érdeklődést mutat a sport és a kultúra iránt,
  • aki a tanulmányok befejezése után visszatér hazájába, és ott gazdasági, közigazgatási vagy felsőoktatási szervezetnél vezető szerepet vállal.

Támogatás formája:

• ösztöndíj
  • baleset- és betegbiztosítás
  • berlini és brüsszeli tanulmányút
  • vezetőképzés
  • gyakorlat, önkormányzati projektmunka
  • mentorok

Juttatások:

• 850 – 900 € ösztöndíj havonta
  • 228 € kutatási támogatás szemeszterenként
  • 150 – 250 € utazási kiegészítés az oda- és visszaútra
  • 700 € hozzájárulás laptopra
  • kiváló záróvizsga esetén 500 € zsebpénz

Pályázati határidő: 2011. szeptember 1. - november 1.

Bővebb információ itt