Neked mi a nyerő? Gyere, és vitassuk meg!

Na jó, azt értjük, hogy a zene mindenkié. De fiatalon vajon a könnyű vagy a komolyzene az, amire igazán szükségünk van? Vagy ez is, az is? Mikor melyik? Hangulattól, alkalomtól függ? Esetleg a családi közegünk, taníttatásunk, a kulturális kínálat az, ami fontossá teszi számunkra az egyiket és kevésbé a másikat? Kell-e egyáltalán, hogy válasszunk?

Jó sok kérdés. És ha egy témát illetően sok kérdés merül fel, akkor a legjobb, ha megvitatjuk! A Pannon Filharmonikusok és a fiatalokat 25 éve vitakultúrára is tanító Mathias Corvinus Collegium Alapítvány pécsi képzési központja első alkalommal hirdet nyilvános vitát fiataloknak könnyűzene versus komolyzene témában. A vitaest helyszíne a zenekar Kocsis Zoltán próbaterme, amely a pécsi Kodály Központ Művészbejáróján keresztül közelíthető meg.

A vita időpontja: 2022. szeptember 27., kedd 17.00-20.00

A vita zsűrije:

Beck Zoli, a 30Y frontembere

Horváth Zsolt, a PFZ igazgatója

Fekete Sándor, az MCC logikaoktatója

Szeretettel várunk vitázóként és nézőként is, díjmentes regisztrációt követően!

A regisztrációs felület 2022. szeptember 23-ig itt érhető el: https://feliratkozas.mcc.hu/hu/form/varosi-vitaklub-pfz