Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása

Pályázati cél:

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett felhívás célja, hogy a kutatási infrastruktúrák (KI) által nyújtott kutatási és mérési lehetőségek igénybevételét támogassa a kutatók számára: „A” és „B” alprogram szerint.

Jelentkezési határidő: több szakaszban, 2024.04.30. és 2024. szeptember 30. 16:00

Bővebb tartalom

Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása

Pályázat beadási határidő: több szakaszban, 2024.04.30. és 2024. szeptember 30. 16:00.

Követelmények:

„A” alprogram: A kutatási és mérési lehetőségek hazai kutatók általi kihasználásának támogatása, - különösen azon infrastruktúrák esetében, amelyekhez Magyarország teljes jogú tagként csatlakozott.

„B” alprogram: A jelentős hazai kutatási infrastruktúrák nemzetközi kutatók általi kihasználásának támogatása, elősegítve ezzel a nemzetközi vérkeringésbe való bekapcsolásukat és a tudásáramlást. Előnyt élveznek azok a hazai kutatási infrastruktúrák, amelyek szervesen kapcsolódnak valamely nemzetközi kutatási infrastruktúrához (pl. Node), amelyben Magyarország teljes jogú tagként vesz részt.

A támogatás összege: támogatási kérelmenként az igényelhető támogatás összege minimum 500 ezer Ft, maximum 2 millió Ft.

A projekt futamideje:
A projekt futamideje maximum 24 hónap.

Hasznos linkek:
Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal | Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása (2021-4.1.2-NEMZ_KI) (gov.hu)