NETWORK-ARCHITECTURE-CITY

nemzetközi hallgatói workshop, Isztambul, Törökország, 2013.07.08-21.

NETWORK-ARCHITECTURE-CITY
ERASMUS INTENSIVE PROGRAM

A ’Network-Architecture-City’ c. Erasmus intenzív program helyszíne Isztambul. Az intenzív program feladata Törökország kb. 17 millió lakosú metropoliszában a városlakók, a turisták napi életvitele során hagyott töredékek, az ezekből összeálló urbánus minták vizsgálata. A workshop célja, hogy a hallgatók megismerhessék azt, hogyan lehet egy várost szinte szövegként olvasni annak meglévő hálózatai alapján. A workshop keretében négy ország építész hallgatói fognak együtt gondolkodni, vizsgálódni.

Az Erasmus intenzív program gazdája az Istanbul Kültür University. Résztvevő intézmények:

1. Istanbul Kültür University, Isztambul
2. Hogeschool voor Wetenschap & Kunst, School of Architecture Sint-Lucas, Brüsszel
3. Delft University of Technology, Faculty of Architecture, Delft
4. Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar, Pécs

A workshop keretében a hallgatók vegyes, nemzetközi csoportokban fognak dolgozni. Körülbelül 40 hallgató fog részt venni a programon, közülük 10 hallgató érkezhet a PTE-PMMIK-ról. A résztvevő hallgatókat minden valószínűség szerint csak a napi étkezési költség terheli a workshop ideje alatt.

A WORKSHOP TERVEZETT PROGRAMJA
1. nap: Megérkezés, szállás elfoglalása
2. nap: Ismerkedés Isztambul városával
3. nap: Előadások Isztambulról, a hálózatokról, vizsgálódási módszerekről
4. nap: A töredékek vizsgálata, a helyszín mintáinak feltérképezése
5. nap: Prezentációk
6. nap: Prezentációk és beszélgetés
7. nap: Kirándulás a Boszporuszhoz és a környező szigetekre
8. nap: Kirándulás a történelmi félszigetre
9. nap: Workshopként beavatkozás a hálózatba, kiállítási hely tervezése a városba
10. nap: Prezentációk, beszélgetések, projekt kiválasztás
11. nap: Az építkezés előkészítése, megtervezése
12. nap: A kiállítás felépítése, bemutatása majd lebontása
13. nap: A kiállítás, mint esemény értékelése, prezentációk készítése
14. nap: Hazautazás

JELENTKEZÉS
A workshopra a PTE-PMMIK 3-4. éves alapszakos (BA, BSc), 1. éves mesterszakos (MA, MSc) építész hallgatói, ill. 4. éves osztatlan vagy egyetemi építész szakos hallgatóinak jelentkezését várjuk.
A részvételi szándék jelzése 1 darab A/3 méretű portfólió lappal történik, amelyen maximum 3 korábbi munkát lehet bemutatni. A lapokon fel kell tüntetni a jelentkező nevét, szakját, évfolyamát, telefonszámát, e-mail címét. A részvétel feltétele a tárgyalóképes angol nyelvtudás.

A jelentkezési portfóliókat e-mailben kell elküldeni 200 dpi felbontással, JPG vagy PDF formátumban (max. méret e-mail mellékletnél 10 Mb, nagyobb méretű portfóliók beküldése valamilyen fájlküldő szolgáltatással lehetséges) a tmolnar@pmmik.pte.hu címre.
További információ kérhető dr. Molnár Tamás egyetemi adjunktustól a fenti e-mail címen vagy személyesen.

Jelentkezési határidő: 2013.03.25. hétfő, 10:00
A résztvevők kiválasztásánál előnyt élveznek az alapszakos hallgatók. A kiválasztott résztvevőket e-mailben értesítjük.