NKKP 24 kutatási pályázat (korábban: OTKA)

Pályázati cél:

A pályázat célja a kutatói kreativitás és kiválóság megerősítése, olyan kutatói kezdeményezésű, ígéretes kutatási projektek megvalósulásának támogatásával, amelyekből világviszonylatban is kiemelkedő tudományos eredmények várhatók, növelve ezzel a hazai kutatók és kutatási eredmények elismertségét.

Pályázati beadási határidő: 2024. június 19. 16:00

Bővebb tartalom

NKKP kutatási pályázat (korábban: OTKA)

Pályázati beadási határidő: 2024. június 19. 16:00

A konstrukció öt alprogramja

AlprogramMegnevezéseKódszáma
1. alprogramEXCELLENCE kutatási pályázat
EXCELLENCE_24
2. alprogramADVANCED kutatási pályázat
ADVANCED_24
3. alprogram
STARTING kutatási pályázat
STARTING_24
4. alprogram
Magyar-osztrák nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási pályázat
ANN_24
5. alprogram
Magyar-szlovén nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási pályázat
SNN_24

Az EXCELLENCE pályázati alprogram célja, hogy az Európai Kutatási Tanács (ERC) által meghirdetésre kerülő támogatási programokban való sikeres részvételre nyújtson felkészülési lehetőséget olyan kutatók számára, akik a nemzetközi tudományos világ élmezőnyébe tartozásukat a közelmúltban elért jelentős nemzetközi pályázati eredménnyel4 bizonyították.

Az ADVANCED pályázati alprogram célja önálló kutatócsoporttal rendelkező tapasztalt, tehetséges kutatók támogatása, akik kiemelkedő publikációs aktivitással rendelkeznek, tudományterületük nemzetközileg elismert szakértői, és sikeres alapkutatási témájukat kívánják tovább vinni, újabb aspektusokból vizsgálni.

A STARTING pályázati alprogram legfontosabb célja a posztdoktor önálló kutatói életpályája megkezdésének támogatása, a kutatói kreativitás, kiválóság megerősítése.

A nemzetközi együttműködési pályázati alprogramok (ANN_24, SNN_24) kiemelt célja a hazai kutatócsoportok és külföldi kollaborációs partnerek együttműködésének ösztönzése, ezáltal a magyar tudomány nemzetközi beágyazottságának erősítése.

Mindegyik alprogram keretében tematikus prioritások nélkül, bármilyen tudományterületen végezhető felfedező kutatás, ha a projektjavaslat megfelel a felhívásban foglaltaknak.

Pályázat mértéke:

Alprogram

MegnevezéseIgényelhető összeg/ maximális futamidő
1. alprogramEXCELLENCE kutatási pályázat
legfeljebb 200 millió forint/24 hónap
2. alprogramADVANCED kutatási pályázat
legfeljebb 120 millió forint/48 hónap
3. alprogram
STARTING kutatási pályázat
legfeljebb 100 millió forint/48 hónap
4. alprogram
Magyar-osztrák nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási pályázat
legfeljebb 56 millió forint/48 hónap
5. alprogram
Magyar-szlovén nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási pályázat

legfeljebb 42 millió forint/36 hónap

Rövidebb futamidő esetén az igényelt összeg időarányos csökkentése kötelező.

A támogatás intenzitása 100%.

Kérem, pályázati szándékát jelezze a kari pályázati referensnek: feher.borbala@pte.hu

Tájékoztató esemény:
A megújult OTKA rendszer, a Nemzeti Kutatási Kiválósági Program 2024-es felhívásai kapcsán tisztelettel meghívunk minden kedves érdeklődőt online tájékoztatónkra, melyen összefoglalót hallhatnak az NKKP pályázatokkal kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról. A tájékoztatót Latyák Helga, a Pályázat- és Projektmenedzsment Igazgatóság projektmenedzsere tartja 2024. május 21-én 13:00-kor. A kapcsolódáshoz szükséges link: NKKP 2024 Online tájékoztató

Hasznos linkek, felhívás:
NKKP_24_palyazat_felhivas2024.05.14.pdf