NTP-STEM-23 „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program megvalósítása

Olyan komplex, a 7-12. évfolyamon alap- és középfokú oktatásban vagy szakképzés keretében tanulmányokat folytató, kiemelten lányok körében megvalósuló pályaorientációs és tehetséggondozó program megvalósítása, amelynek célja, hogy növekedjen a műszaki, természettudományi, matematikai és informatikai (MTMI) területeken felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatók aránya.

Pályázati beadási határidő: 2023. november 6. 23:59

Bővebb tartalom

Követelmények:

A műszaki, természettudományi, matematikai és informatikai (továbbiakban: MTMI) területeket, valamint a pályázóknak az MTMI területekhez kapcsolódó szakjait, képzéseit a célcsoport számára népszerűsítő roadshow-k, köznevelési és szakképző intézményekben, illetve felsőoktatási intézményekben megszervezett rendezvények, foglalkozássorozatok megvalósítása.

A nyertes pályázók vállalják, hogy a támogatott programba bevont diákok között a lányok aránya meghaladja a 60%-ot.

Előnyt jelentenek:

· az MTMI területekhez köthető, nemzetközileg is elismert, a sikeres női karrierutat hitelesen megjelenítő szakember (civil szervezet, vállalat) bevonásával megvalósuló népszerűsítő rendezvény megvalósítását vállalják,

· a népszerűsítő roadshow-t több helyszín bevonásával valósítják meg,

· saját programjukról szóló, legalább 2 perces rövidfilm készítését vállalják,

· több köznevelési és szakképző intézményben valósítanak meg foglalkozásokat,

· a területi kiegyenlítettség érdekében komplex programokkal fejlesztendő/kedvezményezett járásokban is valósítanak meg programot.

Pályázat mértéke: 15-20M Ft

Hasznos linkek: