NTP- SZKOLL-23 „Szakkollégiumok tehetséggondozó programjainak támogatása”

A hazai és határon túli magyar nyelvű szakkollégiumok támogatása.

Pályázati beadási határidő: 2023. november 6. 23:59

Bővebb tartalom

Követelmények:

Kötelezően megvalósítandó:

1. Tudományos vagy közéleti tematikájú, legalább 15 órás kurzus megvalósítása.

2. A kutatói munkára, tudományos pályára felkészítő, legalább 15 órás kurzus.

3. A kurzusokról nyilvánosan elérhető prezentáció készítése.

4. Elsősorban a középfokú oktatási intézményben tanulók körében megvalósított projekt, amelynek célja a közéleti vagy a tudományos-kutatói pálya népszerűsítése, a felsőoktatásba történő bekerülés elősegítése.

A szakkurzust, illetve a szakszemináriumot az adott szakterület elismert kutatóival, oktatóival együttműködve kell megvalósítani. A nyertes pályázó vállalja, hogy szakmai programjain nem szakkollégiumi tag hallgatók is részt vehetnek.

Kötelezően választandó kiegészítő tevékenységek (hármat):

· A szakkollégiumi tagok hazai és nemzetközi szakmai konferencián történő részvétele.

· A szakkollégiumi tagok tudományos és közéleti publikációinak megjelentetése.

· Nyilvános gazdasági, közéleti, tudományos vitaestek szervezése vendégelőadók bevonásával.

· A társadalmi problémákra érzékeny, szakmai attitűdök kibontakoztatását segítő kurzusok, foglalkozások szervezése.

· Szakmai nyilvánosság biztosítása, szakkollégiumi honlap működtetése, fejlesztése.

· Kutatói klub létrehozása, működtetése.

· Hallgatói kutatási hálózatok kiépítése, meglévő hálózat bővítése.

· Tutori rendszer működtetése.

· Patrónusi rendszer kiépítése és működtetése.

· A szakkollégiumi tevékenységhez kapcsolódó rendszeres vagy időszakos kiadványok, szakmai folyóiratok, szöveggyűjtemények szerkesztése és kiadása.

· A szakkollégiumi élethez szervesen kapcsolódó, szakmai tartalmakra épülő kulturális, sport- és egyéb szabadidős jellegű közösségi tevékenységek

Pályázat mértéke: 1-4M Ft

Hasznos linkek: