Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

Nyílt Nap a MIK-en 2021

A Nyílt Napok állandó részét képezik a képzésekkel, felvételi eljárással, pontszámítással kapcsolatos tájékoztatók, valamint számos kutató laborba engedünk betekintést.

Az aulában 8:30-tól veszi kezdetét a regisztráció, mely után folyamatos programokkal várunk minden kedves látogatót.

 

Ismét szeretnénk alkalmat biztosítani arra, hogy a duális képzés iránt érdeklődő diákok és szüleik informálódjanak partnereink nyújtotta lehetőségekről, ezért számos cég is jelen lesz a rendezvényen.

 

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a rendezvény csak védettségi igazolvánnyal vagy azzal egyenértékű igazolással látogatható!


Title
Időpont Program neve Helyszín Felkért oktató/hallgató
8.30 - 9.30 Regisztráció Aula
9.30 - 9.35 Köszöntő A010 Prof. Dr. Medvegy Gabriella
9.35 - 9.45 Tervezd velünk a jövőd! - bemutatkozik a MIK A010 Prof. Dr. Medvegy Gabriella
9.45 - 9.55 Duális képzés bemutatása A010 Vasvári Gyula Ferenc
9.55-10.00 Rövid tájékoztató a programokról A010 Kovács Norbert Hunor
10:00-12:00 Szakos tájékoztatók
10:00-13:00 Bemutatkoznak a Duális Partnereink Aula
10:00-13:00 Folyamatos programok
10:00-13:00 Egyéb tájékoztatók
12:00-13:00 Nyitott laborok - melyik látogatható?
13:00-13:30 3D Központ látogatás I. turnus
13:30-14:00 3D Központ látogatás II. turnus

Részletes programlista

Folyamatos programok 10:00 - 13:00
Mechanizmusok modelljei, 3D nyomtató Aula Vasvári Gyula Ferenc, Csonka Dávid
Építész alkotóhéten készült kompozíciók Aula Hajdu Veronika
Go-kart szimulátor - GO BOSCH versenyen szereplő autóban Aula Malkó Tibor
Automatikai játék villamos folyosó Elter Patrik
Egy szusszal a helyére - Pneumatikus játék Aula Malkó Tibor
Ember-gép kapcsolati interfészen alapuló játékok, alkalmazások Dr. Sári Zoltán, Müller Péter
3D nyomtatás, hallgatók által fejlesztett játék VR-ban Kajtár Mátyás, Szeledi Ákos
Formatervezett bútorok kiállítása Aula Dr. Vasváry-Nádor Norbert + hallgatók
Bemutató formatervező hallgatók munkáiból, MiMIKe síkból térbe való megformálása Aula Dr. Vasváry-Nádor Norbert + hallgatók
Megújuló energiák mindennapi használatban Aula Pataki Tamás, Dr. Pécz Tibor
Válogatás az I. évfolyamos építész hallgatók rajzi munkáiból Aula Dr. Németh Pál, Dr. Krámli Márta
Pneumobil Aula Malkó Tibor

Nyitott laborok - melyik látogatható? 12:00-13:00
ITF Stúdio C0027 Dr. Vasváry-Nádor Norbert
Forgácsoló üzem megtekintése, fogaskerék fogazás bemutatása G56 Cventits Ákos
Termikus mérőbábu, hőkamera, mérőkabin C032 Loch Gábor, Budulski László, Reisz Viktor
Plüssállatka szakító vizsgálatok C0047 Told Roland, Zsebe Tamás
Környezetvédelmi méréstechnikai laborok, gyökérzónás szennyvíztisztító kutatótelep bemutatása C003-C006 Pataki Tamás, Varga Zsolt, Somfai Dávid, Dolgosné dr. Kovács Anita
CISCO, EIB labor B225-B226 Elter Patrik
FESTO labor B0022 Elter Patrik
Villamos gépek labor B0024 Elter Patrik
Méréstechnika B0028 Elter Patrik
Elektronika labor B0027 Elter Patrik
PLC labor B0029 Elter Patrik

Szakok tájékoztatói 60 perc
10.00 Villamosmérnök A201 Dr. Kvasznicza Zoltán
10:00 Műszaki FOKSZ A217 Eördöghné Dr. Miklós Mária
10.30 Mérnökinformatikus A019 Dr. Iványi Péter
10.30 Televíziós műsorkészítő C002 Hauer János
11.00 Építőművész / Építészmérnök / Építész / Településmérnök A015 Dr. Rétfalvi Donát, dr. Halada Miklós, dr. Németh Pál
11.00 Építőmérnök / Szerkezet-építőmérnök A015 Pál-Schreiner Judit, Kárpáti Kinga, Ládonyi Ákos
11.00 Gépészmérnök A217 Eördöghné Dr. Miklós Mária, Baumann Mihály, Vasvári Gyula Ferenc
11:00 Környezetmérnök A215 Dolgosné dr. Kovács Anita
11.30 Ipari termék- és formatervező C0027 Dr. Vasváry-Nádor Norbert

Egyéb tájékoztatók 10:00-13:00
Tanulmányi csoport infopult Kukai Annamária
Műszaki szaknyelvi központ Aula Poór Kinga
HÖK infopult Kovács Norbert
Breuer Marcell Doktori Iskola, Mentor Klubot működtető oktatók és hallgatók előadása Aula Martonné Gyurász Zsuzsanna
b2 Szakkollégium Aula Marosi Henrietta
Juhász Jenő Szakkollégium A008 Kajtár Mátyás, Szeledi Ákos
Duális képzés Aula Ackerl Adrienn
Erasmus Aula Somfai Réka