Ösztöndíj lehetőség PTE hallgatóknak, kutatóknak és oktatóknak

Támogatott helyeket hirdet a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara a Kék Gazdaság Nyári Egyetemen (BESS) való részvételre. A pályázat célja, hogy lehetőséget biztosítson a kék gazdaság és fenntartható fejlődés iránt elkötelezett hallgatóknak, kutatóknak és oktatóknak, hogy tandíjmentesen tanulhassanak világhírű a kék gazdaság eszmeisége iránt elkötelezett szakemberektől a két hetes program során. A kék gazdaság nyári egyetemet július 7 és 19 között rendezi meg Pécsett a Közgazdaságtudományi Kar, ahol többek között Gunter Pauli, a kék gazdaság alapítója és számos neves külföldi előadó is részt vesz. Az idei program középpontjában a kék gazdaság metodológia és regionális fejlesztés áll. Pályázhat minden Pécsi Tudományegyetemen (PTE) aktív jogviszonnyal rendelkező hallgatója, kutatója és oktatója.

Sikeres pályázat esetén 1270 euro helyett tandíjmentesen lesz lehetősége a pályázónak részt venni a nyári egyetemen. Fontos elvárás a szakmai angol nyelvtudás, valamint a két hét során az aktív előadásokon és a projekt munkában való részvétel.