Ösztöndíjak a PTE szerződései alapján

A PTE egyetemközi szerződései által évente meghírdetésre kerülő ösztöndíjak vagy tandíjmentes tanulmányi lehetőségek.

JASSO tanulmányi ösztöndíj a Fukuhara Gakuen Egyetemen (Japán) a 2011/2012-es tanévben

• Határidő:***2011. március 11.***
  • Fontos tudnivalók, jelentlezési lapok átvehetők a Nemzetközi Kapcsolatok Osztályán (Vasvári Pál u. 4., 218-as szoba)
  • Információk: japán nyelvi előképzettség ajánlott, nem megfelelő japán nyelvtudás esetén az ösztöndíjas a kinntartózkodás ideje alatt japán nyelvi képzésben részesül. Minimum másodéves és nem végzős hallgatók jelentkezhetnek, legalább 3,4-es tanulmányi átlag szükséges. Az ösztöndíj (havi 80.000 Yen) nem fedezi teljes mértékben az összes felmerülő költséget. A kiutazást a hallgató saját erőből fedezi. Maximum egy PTE hallgató jelölhető az ösztöndíjra.

Tandíjmentes tanulmányi lehetőség a San Diego State University-n 2011/2012-es tanév őszi félévben (vagy teljes tanév)

Tandíjmentes tanulmányi lehetőség a Akita International University-n (Japán) a 2011/2012-es tanév őszi félévében

• Határidő: ***2011. március 18.***
  • Letölthető kiírás
  • Akita Application form (kiválasztott hallgatóknak!)

Tandíjmentes tanulmányi lehetőség a SUNY Oswego (USA)egyetemen a 2011/2012-es tanév őszi félévében (vagy teljes tanév)

• Határidő: 2011. április 18.
  • Letölthető kiírás

Tandíjmentes tanulmányi lehetőség a Kyungpook National University-n (Korea) a 2011/2021-es tanév őszi félévében

• Határidő: 2011. május 6.
  • Jelentkezési információk: http://www2.knu.ac.kr/- International Admissions - Visiting/Exchange
  • Információk: minimum másodéves hallgatók részére, jó angol nyelvtudás szükséges. Elsődleges jelentkezés az NKO-n (Vasvári Pál u. 4. 218-as szoba) szükséges!

Tandíjmentes tanulmányi lehetőség a Kyung Hee University-n (Korea) a 2011/2012-es tanév őszi félévében

• Határidő: 2011. április 18.
  • Jelentkezési információk: http://oia.khu.ac.kr/Exchange_applications.htm