Ösztöndíjak tanulmányutakon vagy konferenciákon való részvétel támogatására

Felnőttoktatással foglalkozó szakembereknek, a felnőttoktatásba hosszabb kihagyás után visszatérő szakembereknek és felnőttoktatói pályára készülő hallgatóknak szóló pályázati lehetőség, mely támogatást biztosít konferenciákon, tanulmányutakon, szakmai (csere)látogatáson job-shadowing tevékenységben való részvételre.

A kiutazás témájának a pályázó szakmai tevékenységéhez kell kapcsolódnia a felnőttoktatás bármely területén.

A kiutazások legalább 1 naposak, legfeljebb 12 hetesek lehetnek.

A fogadó intézménnyel a pályázó veszi fel a kapcsolatot a pályázat benyújtása előtt, és a fogadási szándékról szóló igazolást mellékeli a pályázathoz. (Hallgatók esetében indexmásolat is szükséges, mely igazolja, hogy legalább két évben hallgatott a felnőttoktatáshoz kapcsolódó, arra felkészítő tárgyat.)

Az igényelhető támogatás maximuma 2 hetes kiutazás esetén 2000 euró, 2 hétnél hosszabb kiutazás esetén 4000 euró.

Támogatás a következő költségtételekre igényelhető: utazás, részvételi díj, megélhetés, felkészülés (pl. nyelvi felkészülés), egyéb költségek

2011-ben a Tempus Közalapítvány a következő bírálati szempontokat alkalmazza:

• Tanulmányutakon, melyek alapja egy egyénileg kidolgozott munkaprogram, legfeljebb két fő vehet részt azonos időpontban azonos munkaprogrammal.
  • Meghatározott programmal rendelkező kurzusok esetén (pl.: konferenciák) adott tanulmányútra, azonos időpontban egy intézményből legfeljebb egy fő utazhat.
  • Felsőoktatási intézményekben dolgozók, illetve nyelvtanárok csak abban az esetben pályázhatnak, ha kifejezetten a felnőttoktatás módszertanát kívánják tanulmányozni, és bizonyítottan folytatnak felnőttoktatói munkát.
  • Egy személy legfeljebb 24 havonta kaphat Grundtvig látogatások és cserék támogatást
  • Formai értékelési szempontok

Prioritások 2011-ben:

• Prioritást élveznek a két hétnél hosszabb tanulmányút megvalósítására irányuló pályázatok.
  • A közoktatásban, a szakképzésben vagy a felsőoktatásban dolgozó oktatók kizárólag akkor pályázzanak, ha szorosan az általános célú felnőttoktatáshoz kapcsolódik a tanulmányút témája (pl. írás-olvasás-számolás tanítás felnőtteknek, a felnőttoktatás módszertana, kulturális tevékenységek oktatási céllal felnőttek számára stb. - lásd még a pályázati kiírást!).

Pályázati határidők:
2011. április 29. - 2011. szeptember 1. és 2012 április 30. között kezdődő kiutazásokra
(formai előbírálati határidő: 2011. április 15.)
2011. szeptember 16. - 2012. január 1. és 2012. április 30. között kezdődő kiutazásokra
(formai előbírálati határidő: 2011. szeptember. 2.)

Bővebb információ itt.