Osztrák-Magyar AKCIÓ Alapítvány pályázatai

Pályázhatók az Osztrák-Magyar AKCIÓ Alapítvány pályázati felhívásai.

Az Osztrák-Magyar AKCIÓ Alapítvány (továbbiakban: AKCIÓ) olyan alapítvány, amely az ausztriai és magyarországi oktatási, kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködést támogatja.

Ausztria és Magyarország fele-fele részben biztosítja az e célra rendelkezésre bocsátott összeget.

A beadott pályázatokat az 5 osztrák és 5 magyar tagból álló kuratórium bírálja el. Az osztrák tagokat az Osztrák Oktatási, Tudományos és Kutatási Minisztérium, a magyar tagokat az Oktatási és Kulturális Minisztérium nevezi ki.

Az AKCIÓ elsősorban kétoldalú képzési és kutatási együttműködés létrejöttét szorgalmazza számos területen. Elsősorban olyan tevékenységeket finanszíroz, amelyek a fenti együttműködések létrejöttét szolgálják és egyéb anyagi forrásból támogatva kilátás van arra, hogy a program sikeresen folytatódik. Szlovák és cseh partnerek is bevonhatók az együttműködésbe.

A támogatás súlypontját olyan tevékenységek képezik, amelyek témája mindkét ország és azok történelmi gyökerei aktuális fejlődési vagy/és jövőbeni fejlődési folyamatait érinti és kétoldalú érdeklődésre tartanak számot.

Az alapítvány célkitűzései középpontjában a tudományos szakember utánpótlás áll.

A támogatott tevékenységi kör

• közös kutatási, képzési és oktatási folyamatok lebonyolítása csereprogramkeretében, közös képzés, osztrákoknak mesterképzés lehetősége Magyarországon
  • vendégoktatói tevékenység támogatása (intézményi, kari döntés feltétel)
  • közös, kétoldalú rendezvények, szimpóziumok, kongresszusok, tanácskozások és szakmai szemináriumok, hallgatói konferenciák
  • tudományos anyagok elkészítése céljából történő tartózkodások
  • hallgatói szakmai csoportok, doktori iskolák hallgatóinak rövid ausztriai tartózkodása a professzor szakmai vezetésével,
  • felsőoktatásban oktatók, PhD-hallgatók rövid (max. 3 nap) ausztriai és magyarországi tartózkodása a másik országban történő kapcsolatfelvétel céljából
  • magyar és német nyelvű nyári nyelvtanfolyamok (beadási határidő október 15.),
  • publikációk nemzetközi szaklapokban történő megjelentetésének anyagi támogatása, melyek az AKCIÓ támogatásával létrejött tevékenységéről, eredményről tájékoztatnak, hazai és nemzetközi tanácskozások, kongresszusok, szimpóziumokon való részvétel támogatása,
  • szemeszter ösztöndíjak doktori hallgatóknak, kutatói és nyelvi ösztöndíjak Ausztriában és Magyarországon

A pályázat beadási határideje: március 15, május 15, október 30, december 15.

Bővebb információ itt.