OTKA 2023

A pályázat célja kiemelkedő publikációs aktivitást folytató tapasztalt, tehetséges kutatók és kutatócsoport-vezetők támogatása, akik tudományterületük nemzetközileg elismert szakértői és sikeres alapkutatási témájukat tervezik továbbvinni, újabb aspektusokból vizsgálni. A pályázati program a magyar tudományos kiválóságok fejlődését kívánja elősegíteni, növelve a hazai kutatók és kutatási intézmények nemzetközi elismertségét.

Pályázati beadási határidő: 2023. május 11. (közép-európai idő szerinti) 16:00 óráig

Bővebb tartalom

A pályázat keretösszege

A Kulturális és Innovációs Minisztérium a kutatási témapályázati programra (K_23), a fiatal kutatói és posztdoktori kiválósági programokra (FK_23, PD_23), valamint a magyar-szlovén nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási témapályázati programra (SNN_23) a 2024-2027 közötti időszakban összesen 13,5 milliárd forint keretösszeget biztosít az NKFI Alapból.

A projektek futamideje

A projektek 2024. január 1. napján indulnak, futamidejük legfeljebb 48 hónap.

A támogatás összege, mértéke

A kiírás alapján projektenként legfeljebb 48 hónapra legfeljebb 48 millió forint támogatás igényelhető. 48 hónapnál rövidebb futamidő esetén az igényelt összeg időarányos csökkentése kötelező.

A pályázók köre

A vezető kutató közösen pályázhat a befogadó intézménnyel, amely magyarországi székhelyű, jogi személyiségű

· felsőoktatási intézmény, kutatóközpont, kutatóintézet, költségvetési szerv, költségvetési szerv jogi személyiséggel rendelkező intézménye, amennyiben a 651/2014/EU bizottsági rendelet alapján kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősül;

A támogatás elnyerését követő megvalósítási időszakban a befogadó intézménynél a vezető kutatónak munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban kell állnia.

A felhívásra vezető kutatóként legfeljebb egy pályázat nyújtható be, és emellett nem nyújtható be FK_23, PD_23 vagy SNN_23 pályázat. Támogatott K_22, FK_22, PD_22, ANN_22, SNN_22 projekt, valamint 2019. december 31-e utáni indulással elnyert Élvonal (KKP) támogatás is kizáró oknak számít. „OTKA” típusú pályázat többször elnyerhető, azonban a K_23 támogatás első 24 hónapjában nem nyújtható be újabb „OTKA” témapályázat. K típusú projekt konzorciumi együttműködésben is megvalósítható.

Hasznos linkek:

Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal | „OTKA” kutatási témapályázat (K_23) (gov.hu)

NKFI Kutatási Pályázat (otka-palyazat.hu)

OTKA online tájékoztató 2023.04.14. 10:00 óra” OTKA 2023 Tájékoztató-20230414_100152-Értekezletről készült felvétel.mp4

OTKA szakmai tanácsok

OTKA pályázati programok2023