Pályázat 10 napos olaszországi tanulmányútra

A Magyar Ösztöndíj Bizottság Irodája közzéteszi az olasz Külügyminisztérium pályázati felhívását. A magyar-olasz oktatási és tudományos munkaterv jelenleg érvényben levő 1.1.2. pontja alapján lehetőség van összesen 8 magyar szakember (egyetemi oktató, klinikai vagy kutatóintézeti munkatárs valamint könyvtáros) 10 napos olaszországi tanulmányútjára.
A tanulmányút kizárólag olasz állami intézményben valósítható meg.

A jelentkezés módja
A MÖB Iroda honlapján on-line és nyomtatott formában postai úton.

1. On-line: a pályázati anyag feltöltése a MÖB Iroda honlapján
Kérjük, hogy az on-line pályázás megkezdése előtt honlapunkon feltétlenül olvassa el az On-line pályázás c. útmutatót.

Az on-line pályázáshoz szükséges dokumentumok (csak magyar nyelven):
- szakmai önéletrajz (Elegendő az on-line rendszer önéletrajz űrlapját kitölteni.)
- ajánlólevél egy elismert szakembertől
- az egyetemi oklevél másolata
- az olasz partner fogadólevele a 2012. március-decemberi időszakon belül tervezett tanulmányúthoz (e-mailen érkezett levél is elegendő, beszkennelve; csak a nyertes pályázatok esetében lesz szükség pontos dátum megjelölésére)

Határidő: 2012. január 10. (éjfél)

2. Nyomtatott formában: a magyar nyelvű dokumentáció beküldése postán az alábbi címre:
Balassi Intézet - MÖB Iroda, 1519 Budapest Pf. 385

Határidő: 2012. január 10.
(a postai feladás dátuma)

Postázandó dokumentumok (1 példányban):
- a MÖB Iroda adatlapja (melyet az on-line rendszerből tudnak kinyomtatni)
- szakmai önéletrajz
- ajánlólevél egy elismert szakembertől
- az egyetemi oklevél másolata
- az olasz partner fogadólevele a 2012. március-decemberi időszakon belül tervezett tanulmányúthoz (e-mailen érkezett levél is elegendő; és csak a nyertes pályázatok esetében lesz szükség pontos dátum megjelölésére)

3. Az értékelés felgyorsítása érdekében az idegen nyelvű pályázati anyagot legkésőbb 2012. január 10-i postabélyegzővel a következő címre kell beküldeni: Olasz Kultúrintézet, 1088 Budapest, Bródy Sándor u. 8. A borítékra írják rá: Tóth Erika részére.

Szükséges dokumentumok (olaszul vagy angolul 2 példányban):
- szakmai életrajz
- tudományos publikációk jegyzéke
- ajánlás egy elismert szakembertől
- az olasz partner fogadólevele (a MÖB Irodához benyújtott levél másolata)

Kérjük a pályázókat, hogy egy sorozat házi példányt tartsanak meg a beadott pályázati anyagból!

Az elnyert ösztöndíj 2012. március 15-től december 15-ig használható fel.

További információért dr. Vincze Krisztina pályázati koordinátorhoz lehet fordulni.
E-mail: krisztina.vincze@bbi.hu, telefon: 666-7979

A pályázatok értékelésére január végén kerül sor. A nyerteseknek az adminisztratív teendők intézése érdekében az Olasz Kultúrintézetben Tóth Erikát, az Intézet munkatársát (tel.: 483-2064, e-mail: borsestudio.iicbudapest@esteri.it) kell majd személyesen felkeresni várhatóan 2012 februárjában.

Juttatások

A MÖB Iroda utazási átalányt biztosít az ösztöndíjat elnyert kiutazóknak, az olasz Külügyminisztérium pedig 93 euró/nap összeget, illetve kb.100 eurós átalányt az Olaszországon belüli utazáshoz, amennyiben a fogadóintézmény nem Rómában van. Az összeget minden esetben kizárólag Rómában, az olasz Külügyminisztériumban lehet felvenni.

Kérjük, hogy a szállásáról minden ösztöndíjas egyénileg gondoskodjon.