Pályázat hallgatóknak

A felsőoktatásban tanuló, nappali, vagy levelező tagozatos építészmérnök, építész, vagy építőművész hallgatók számára.

A pályázat célja:

A pályázat kiírójának célja olyan átfogó, kutatáson alapuló tanulmányok összegyűjtése, melyek bemutatják a magyarországi betoncserép gyártásának, felhasználásának történetét. A kiíró várja a betoncserép eredetének, történetének feltárását, a régi betoncserép manufaktúrák, gyárak bemutatását. Cél a különféle betoncserép elemek formai fejlődésének felkutatása, az alkalmazási technológiák bemutatása megépült, meglévő, vagy már elbontott épületeken keresztül. A kiíró szeretné megismerni a még élő, ezzel a technológiával dolgozó nyugdíjas, vagy aktív szakembereket, és a véleményüket.

Az eredmények összefoglalásának, vagy egyes tanulmányok nyilvánosságra hozásával szeretnék a kiírók minél szélesebb körben ismertté tenni ennek a szerkezeti elemnek a történetét, igazolni, hogy a használatnak van hagyománya. A kiírók remélik, hogy ezáltal szélesíthető a felhasználói kör, és a felhasználás területe.

A pályázat ötletgazdája

BRAMAC kft. - 8200 Veszprém, Házgyári út 1.

Az ötletpályázat szakmai támogatója

PTE PMMK Épületszerkezettan Tanszék

A pályázat jellege, formája

A pályázat nyilvános és titkos hallgatói pályázat.

A pályázaton való részvétel feltételei

A pályázaton bármely magyarországi, felvidéki, kárpátaljai, erdélyi, vagy vajdasági felsőoktatási intézmény, magát magyarnak valló, nappali, vagy levelező tagozatos, építészmérnök, építész, vagy építőművész hallgatója vehet részt.

A pályázaton történő indulással a pályázók maradéktalanul elfogadják a tervpályázati kiírásban foglaltakat.

A pályázaton való részvétel a pályázat kiírás szerinti benyújtásával jön létre. Előzetes regisztráció nem szükséges.

Az egy pályázatban részt vevő személyek száma nincs korlátozva. Egy pályázó több pályázatot is benyújthat. A pályázók részt vehetnek több pályázat elkészítésében, akár különböző csapat összetételben is. Fontos azonban, hogy minden pályamunkát önállóan, külön postai feladással kell benyújtani. Egy csomagban több pályamunka nem lehet!

A pályázaton nem vehetnek részt, akik rokoni kapcsolatban állnak a Bíráló Bizottság bármely tagjával, illetve azok, akiknek valamely Bíráló Bizottsági tag a munkahelyi vezetője.

Az ötletpályázat lebonyolításának menetrendje

• A pályázati kiírás közzététele, kiadásának kezdete: 2011. március 11.
  • A pályázattal kapcsolatos kérdések határideje: 2011. március 22.
  • A kérdésekre adott válaszok határideje: 2011. március 25.
  • A pályázatok postára adásának határideje: 2011. május 16., 24 óra
  • Eredményhirdetés: 2011. június 15.

Az ötletpályázat díjazása

A pályázat díjazására nettó 320.000,- Ft pénzdíj áll rendelkezésre, melyet a Bíráló Bizottság a beérkezett pályaműveket figyelembe véve oszt szét a pályázatok között.

A Bíráló Bizottság tagjai

Elnök:
dr. Perényi László Mihály, tanszékvezető egyetemi docens - PTE PMMK

Tagok:

Tárai Mária marketingvezető - BRAMAC Kft.

Kóbor  Csaba alkalmazástechnikai vezető - BRAMAC Kft.

Titkár: Varga Adrienn marketingasszisztens

A pályázati kiírás

A részletes pályázati kiírás megtalálható a

és a www.bramac.hu weboldal "A betoncserép története" - hallgatói pályázat" pontjáról.

A letölthető pályázati anyag tartalma:

• pályázati kiírás (pdf)
  • címzéslap a postai feladáshoz (pdf)

Kérdések, válaszok

A pályázattal kapcsolatos kérdéseket 2011. március 22-ig e-mail-ben lehet feltenni az adrienn.varga@bramac.com "A betoncserép története - hallgatói pályázat " jeligével.

A kérdéseket a Bíráló Bizottság írásban válaszolja meg. A válaszok 2011. március 25-től a

és a www.bramac.hu weboldal "A betoncserép története - hallgatói pályázat " pontja alól tölthetők le. A kérdésekre adott válaszokkal a kiírás módosulhat, a válaszok a kiírás szerves részét képezik.