Pályázati felhívás Erasmus szakmai gyakorlatra a 2013-2014-es tanévre

Az Európai Unió LLP/ERASMUS programjának keretében a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai kara pályázatot hirdet európai intézményekben, vállalatoknál szakmai gyakorlat folytatására.

A szakmai gyakorlat időtartama: min. 3 hónap – max. 12 hónap

A szakmai gyakorlat célja:

A gyakorlat egy másik európai országban található vállalkozásnál – szervezetnél eltöltött időszak, hogy segítséget nyújtson a közösségi munkaerőpiacon szükséges készségek elsajátításához és a fogadó ország gazdasági és társadalmi kultúrájának megértésében.

Szakmai gyakorlat helye:

A szakmai gyakorlat során fogadó ország az Európai Unió országai lehetnek kiegészülve Norvégiával, Törökországgal, Svájccal és Horvátországgal

A fogadó intézmény lehet vállalat, képzési intézmény, kutatóközpont és egyéb szervezet, melyet a hallgatónak kell kiválasztania és felvenni velük a kapcsolatot.

A szakmai gyakorlat helye a hallgató szakterületéhez igazodó terület kell, hogy legyen, olyan intézmény, vállalat, ahol a hallgató a szakmáját elsajátíthatja, gyakorlati tudást szerezhet.

A következő típusú szervezetek nem lehetnek fogadó intézmények:

- EU-s programokkal foglalkozó szervezetek (az esetleges összeférhetetlenség és/vagy a kettős támogatás elkerülése érdekében).

- európai intézmények

- A hallgató nemzeti diplomáciai képviseletei (nagykövetség,) a fogadó országban

Ki pályázhat Erasmus szakmai gyakorlat  támogatásra?

-Aki valamely, a programban részt vevő ország állampolgára vagy valamely részt vevő országban tartózkodási engedéllyel rendelkezik, mint menekült, hontalan vagy állandó lakos,

-A Pécsi Tudományegyetem államilag elismert oklevelet, vagy más, egyéb felsőfokú képzettséget (max. doktori szintig) nyújtó képzésén hallgatói jogviszonnyal rendelkezik (nappalis, levelezős, doktoris, államilag finanszírozott és költségtérítéses).

-Jó tanulmányi eredményekkel és nyelvtudással rendelkezik,

-Az Erasmus félév megkezdésekor két lezárt félévvel rendelkezik

Hallgatói teendők:

A szakmai gyakorlat leendő helyszínének megkeresése, a feladatkör és időtartam pontos egyeztetése levelezésen keresztül!

Pályázathoz mellékelni kell:

- Erasmus jelentkezési lap - átvehető a PTE PMMIK Tervezési és Építészeti Ismeretek Tanszéken (Pécs, Rókus u. 2. K110)

-Fogadólevél, levelezés másolata a külföldi szakmai gyakorlatot biztosító intézménytől

-hallgatói önéletrajz

-az eddig végzett tudományos és közéleti tevékenység, érdeklődési kör bemutatása

- az eddig elvégzett félévek tanulmányi eredménye

-A pályázat elnyerésének feltétele angol, német vagy a fogadó ország nyelvéből minimum középfokú „C” típusú vagy azzal egyenértékű állami nyelvvizsga. A pályázatoz mellékelni kell angol, német vagy a fogadó ország nyelvéből minimum középfokú „C” típusú vagy azzal egyenértékű állami nyelvvizsgát.

Pályázat leadási helye:

A pályázatot a vonatkozó dokumentumokkal személyesen kérjük eljuttatni:

dr. Medvegy Gabriella

PTE PMMIK Tervezési és Építészeti Ismeretek Tanszék

7624 Pécs, Rókus u. 2. 1. em. K110.

További információ és a jelentkezés lap elérhető:

Varga Judit

PTE PMMIK Tervezési és Építészeti Ismeretek Tanszék

7624 Pécs, Rókus u. Rókus u. 2. 1. em. K110.

telefonszám: 23778-es mellék

email: vargajudit@pmmik.pte.hu

Jelentkezési időszak:

2013. február 11. - 2013. március 18.

Fontos tudni!

Az ösztöndíj mindenkori mértékének megállapítása az Európai Bizottság, illetve a Tempus Közalapítvány által meghatározott irányelvek szerint történik.

Az ösztöndíj hozzájárulás a külföldi szakmai gyakorlat időszak többletköltségeihez. A megélhetéshez a legtöbb országban havi 400-600 euró körüli összeg szükséges minimálisan.

A hallgatói szakmai gyakorlat ösztöndíjak esetében az Egész életen át tartó tanulás program jogi alapja kiköti, hogy az átlagos hallgatói támogatást átlagosan havi 200 euró reálértéken vagy e felett kell tartani a program időtartama alatt.

A felsőoktatási tanulmányai alatt egy adott hallgató csak egyszer kaphat külföldi Erasmus tanulmányi periódusra, és egyszer kaphat Erasmus szakmai gyakorlati periódusra ösztöndíjat.

A szakmai gyakorlatnak 2013.július 1. -2014. augusztus 30. között kell megvalósulnia.

Az ösztöndíjat elnyerő hallgató a kiutazás időszakára kedvezményes tanulmányi rendet kérhet.

A pályázatokat a Kari Bizottság véleményezi és rangsorolja, ennek várható ideje: 2013. március 30.

A támogatások megítélésének tervezett időpontja: 2013. április