Pályázati felhívás kiutazó oktatók rövid tanulmányútjára

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS a PTE kiemelt külföldi partnerintézményeibe a kétoldalú kapcsolatok keretében kiutazó oktatók rövid tanulmányútjára a 2012/2013-as tanévben.

A PTE Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya pályázatot ír ki a PTE kiemelt partnerintézményeibe kétoldalú kapcsolatok keretében kiutazó (PTE) oktatók utazási költségeinek és napidíjának támogatására. A szállást a fogadó egyetem biztosítja.

A kiemelt kétoldalú szerződések együttműködésének célja a környező országok a PTE-hez hasonló tudományos felépítésű egyetemeivel meglévő oktatási és tudományos kapcsolatok továbbfejlesztése rövid időtartamú (jellemzően 3-5 munkanapos) oktatói cserék révén. Az évi 1,5 millió forintos támogatási keretből a PTE kiemelt partnerintézményeibe kiutazó oktatók utazási költségeit és napidíját fedezzük. A szállást a fogadó egyetem biztosítja. Az alábbi partnerintézményekbe a megfelelő éves keretszám erejéig lehet pályázni:

Partnerintézmények/Éves Keret

Masaryk Egyetem Brno (Csehország): 25 nap

Zágrábi Egyetem (Horvátország): 20 nap

Krakkói Jagelló Egyetem (Lengyelország): 20 nap

Nyitrai Konstantín Filozófus Egyetem (Szlovákia): 30 nap

Újvidéki Egyetem (Szerbia): 30 nap

Babes-Bolyai Egyetem (Románia): 30 nap

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (Románia): 20 nap

A nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem a közeljövőben várhatóan szintén bekerül a partnerek közé.

FIGYELEM: Alkotói szabadságon, GYES, GYED-en lévő oktatók részére a pályázat NEM elérhető!

A pályázatokat 2012. október 1-ig kell eljuttatni Czéh Gábornak a PTE Nemzetközi Kapcsolatok Osztályára (7622 Pécs, Vasvári Pál u. 4.) email: czeh.gabor@pte.hu

A pályázati formanyomtatvány megtalálható a http://www.nko.pte.hu/menu/33/22 oldalon vagy igényelhető az NKO-n.

Az elbírálás módja: A beérkezett pályázatokat a Külügyi Bizottság értékeli. Az elbírálás eredményéről előreláthatólag október 5-én értesítést küldünk a pályázóknak.