Pályázati felhívás Lendület-kutatócsoportok létrehozására

A Magyar Tudományos Akadémia elnöke a Lendület program keretében pályázati felhívást tesz közzé 2012-ben induló kutatócsoportok létrehozására az MTA kutatóközpontjaiban, kutatóintézeteiben és a hazai egyetemeken.

A Lendület program célja az akadémiai intézmények és egyetemi kutatócsoportok dinamikus megújítása nemzetközileg kimagasló teljesítményű kutatók és kiemelkedő fiatal tehetségek külföldről történő hazahívásával, illetve itthon tartásával. Az új Lendület-kutatócsoportok támogatására 2012-ben rendelkezésre álló 1 250 M Ft-ból megközelítőleg 25-30 új kutatócsoport indítható. A Lendület program keretében 2012 folyamán az Akadémia lehetőséget kíván biztosítani néhány, a világ legjobbjai  közé tartozó külföldi kutató 3–12 hónap időtartamú magyarországi meghívására is, összesen mintegy 100 M Ft értékben.

Részvételi feltételek

Lendület I.  – Önálló kutatói pályát kezdők kategóriája: jellemzően  40 év alatti, kiemelkedő és folyamatosan növekvő teljesítményt mutató ígéretes fiatal kutatók.

Lendület II. – Sikeres önálló kutatói pályát folytatók kategóriája: jellemzően 35–45 év közötti, tartósan, nemzetközileg elismerten kiemelkedő és növekvő teljesítményű vezető kutatók.

Lendület III.  – Kiemelkedően sikeres vezető kutatói pályát  folytatók kategóriája:jellemzően  40–55 év közötti, tartósan kiemelkedő és növekvő teljesítményű, nemzetközileg kiemelkedően elismert vezető kutatók.

A pályázat további feltételeiről a részletes pályázati kiírásban talál információt.

A pályázat beadási határideje: 2012. február 29. 23.59.