PÁLYÁZATI FELHÍVÁS NEUMANN JÁNOS ÉLETE ÉS MUNKÁSSÁGA

A lakiteleki Népfőiskola Alapítvány és a Neumann János Egyetemért Alapítvány Neumann János születésének 120. évfordulója alkalmából a Neumann 2023 programsorozat keretein belül új pályázati felhívást hirdet. A pályázat célja, hogy Neumann János élete és munkássága iránt érdeklődő és felsőoktatásban tanuló hallgatók számára lehetőséget biztosítson kutatói készségeik fejlesztésére.

Ezt a felhívást olyan fiatal, Kárpát-medencei magyar főiskolai, egyetemi hallgatók és doktoranduszok számára hirdetjük meg, akik kedvet éreznek ahhoz, hogy tudományos területen is kipróbálják magukat.

FORMAI KÖVETELMÉNYEK:

ÖSSZEFOGLALÓ ÉS PÁLYAMUNKA:

• A fedőlapon szerepeltetni kell a következő információkat: pályázó neve, felsőoktatási intézménye, a dolgozat címe, választott témakör.
  • Az összefoglaló terjedelme 2 000-4 000, a tanulmány 15 000-25 000 karakter.

FORMAI KÖVETELMÉNYEK:

• Times New Roman betűtípus;
  • 12-es betűméret;
  • 1,5-es sorköz; 2,5 cm margó.
  • A pályamunkának tudományos apparátussal (lábjegyzetek, hivatkozások, irodalomjegyzék) kell rendelkeznie.

KONFERENCIA ELŐADÁS:

2023. május 13-14-én egy maximum 20 perces, élőszóban megtartott (nem felolvasott), prezentációval kísért előadás.

A TERVEZETT TANULMÁNY TARTALMI ÖSSZEFOGLALÓJÁNAK BEKÜLDÉSI HATÁRIDEJE: 2023. február 20. (hétfő)

A PÁLYÁZAT DÍJAZÁSA:

1. helyezett – 500.000 Ft pénzjutalom

2. helyezett – 250.000 Ft pénzjutalom

3. helyezett – 100.000 Ft pénzjutalom

10 db 50.000 forintos különdíj

További információk a csatolt mellékletben: MELLÉKLET