PARZIVAL MEETS MODERN ARCHITECTURE

Nemzetközi hallgatói workshop
Ptuj, Szlovénia, 2012.02.27-03.09.

PARZIVAL MEETS MODERN ARCHITECTURE ERASMUS INTENSIVE PROGRAM

A ’Parzival meets modern architecture’ c. Erasmus intenzív program helyszíne a XI-XII. században a Dráva fölé épített Borl vára, más néven Ankenstein vára Szlovéniában. A vár történetéhez Parszifál legendája kapcsolódik.
A workshop keretében hat ország építész hallgatói fognak együtt gondolkodni a mára elhagyatott vár hasznosításán.  Az Erasmus intenzív program gazdája a Fachhochschule Joanneum Graz.

Résztvevő intézmények:
1. Fachhochschule Joanneum Graz
2. Hochschule für Technik und Wirtschaft Dresden
3. INHolland University of Applied Sciences Den Haag
4. Chalmers University of Technology Göteborg
5. Liverpool John Moores University Liverpool
6. Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar Pécs

A workshop keretében a hallgatók vegyes, nemzetközi csoportokban fognak dolgozni. Körülbelül 50-60 hallgató fog részt venni a programon, közülük 7 hallgató érkezhet a PTE-PMMIK-ról. A résztvevő hallgatókat minden valószínűség szerint csak az étkezési költség terheli a workshop ideje alatt.

A WORKSHOP TERVEZETT PROGRAMJA
1. nap: Megérkezés, megnyitó előadás, tájékoztatók
2. nap: Kirándulás a környéken, a vidék, a környezet megismerése
3. nap: Kirándulás Grazba
4. nap: Szimpózium
5. nap: Helyszín bejárása, workshop munka kezdése
6. nap: Workshop munka
7. nap: Workshop munka
8. nap: Workshop munka
9. nap: Workshop munka
10. nap: Workshop munka
11. nap: Hallgatói csoportok bemutatják ötleteiket a hasznosításra.
12. nap: Hazautazás

JELENTKEZÉS
A workshopra a PTE-PMMIK mesterszakos (MA, MSc) építész hallgatóinak, valamint 4-5. éves osztatlan ill. egyetemi építész szakos hallgatóinak jelentkezését várjuk. A részvételi szándék jelzése 1 darab A/3 méretű portfólió lappal történik, amelyen maximum 3 korábbi munkát lehet bemutatni. A lapokon fel kell tüntetni a jelentkező nevét, telefonszámát, email címét.
A részvétel feltétele a tárgyalóképes angol nyelvtudás.

A jelentkezési portfóliókat a Tervezési és Építészeti Ismeretek Tanszék titkárságán kérjük leadni (Pécs, Rókus utca, K-110).

További információ kérhető dr. Molnár Tamás adjunktustól a tmolnar@pmmik.pte.hu email címen vagy személyesen.

Jelentkezési határidő: 2012.02.13. hétfő, 12:00

A kiválasztott résztvevőket emailben értesítjük.