Pécs Város Polgármestere pályázatot hirdet

Polgármesteri Ösztöndíjra a 2013/2014. tanévben felsőoktatási intézményekbe teljes idejű, nappali tagozatos képzésre beiratkozott pécsi állandó lakhelyű, magyar állampolgárságú, vagy Pécs valamely testvérvárosában állandó lakhellyel rendelkező, magyar nemzetiségű hallgatók számára.
A pályázat célja:
A kiemelkedő tanulmányi és kutatási eredményeket elérő hallgatók, illetve Pécs testvérvárosaiban élő magyar nemzetiségű tanulók támogatása.

Pályázatot nyújthat be:
Pécsi állandó lakhellyel rendelkező magyar állampolgárságú hallgató, aki a 2013/2014. tanévben a Pécsi Tudományegyetemen tanulmányokat folytat (BA/BSC, MA/MSC, osztatlan, PhD) és tanulmányi eredménye (korrigált kreditindex) a pályázat kiírását közvetlenül megelőző mindkét aktív félévében 4,51 átlag felett van. Pályázatot nyújthat be az is, aki a PTE-n nem oktatott szakon, képzési szinten és munkarendben folytat tanulmányokat államilag elismert magyar vagy külföldi felsőoktatási intézményben és a pályázati feltételeknek megfelel. Pályázhat továbbá Pécs testvérvárosában állandó lakhellyel rendelkező, magyar nemzetiségű, magyar igazolvánnyal rendelkező hallgató, aki a 2013/2014. tanévben valamely államilag elismert magyar, vagy szülőföldi felsőoktatási intézményben tanulmányokat folytat.