Pécsi Fecskeház Wuppertalban

A PTE Műszaki és Informatikai Karának csapata, a Lungs of the City Team részt vett a németországi Wuppertalban megrendezett Solar Decathlon Europe nevű nemzetközi, egyetemek közötti környezettudatos házépítő versenyen, ahol is első díjat kapott az emberközpontú belsőépítészetért. A PTE-MIK egyedüli magyar csapatként indult, 18 egyetem nevezett, 16 fel is építette a házát.

A versenykiírásban foghíjbeépítés, ráépítés, bővítés témában lehetett választani, a pécsi hallgatók egy valóságos pécsi ötszintes foghíjbeépítési lehetőség mellett döntöttek, ez magyarázza a rendhagyó formájú épületet, a Magyar Fészek+ projektet, melyet szimbolikusan fecskeháznak neveztek el. A MIK-en PhD hallgató Juhász Hajnalkával beszélgettünk, aki a diákok csapatának koordinátora volt, és már 2019-es Decathlonon is részt vett, amelyben a „Kádár-kocka” átalakításával, újragondolásával foglalkoztak.