Pollackos hallgatók az Offroad architecture nemzetközi hallgatói pályázat díjazottjai között

2013. szeptember 23. és október 4. között zajlott le az Offroad Architecture c. Erasmus Intenzív Program Grazban. A workshopon 4 ország 44 hallgatója vett részt. A 12 napos helyszíni munka folytatásaként a szervező Fachhochschule Joanneum a két főtámogatóval, a Lammel + Stix Immobilien GmbH-val és az ÖBB Immobilienmanagement GmbH-val karöltve nemzetközi hallgatói pályázatot hirdetett az Offroad Architecture program tervezési helyszíneként kiadott terület fejlesztési lehetőségeinek feltárására. A pályázatra összesen 13 pályamunka érkezett be. A beérkezett terveket előzetes formai ellenőrzés után építészekből, ingatlanfejlesztőkből és a grazi városfejlesztési osztály képviselőjéből álló zsűri bírálta el. A bíráló bizottság összesen három díjat és két megvételes helyezést osztott ki.

A zsűri döntése alapján Páll Attila osztatlan építész szakos hallgató III. díjat nyert, míg Sipos Rebeka és Somi Blanka építőművész MA szakos hallgatók munkája megvételben részesült. Konzulenseik dr. Gyergyák János, dr. Molnár Tamás, dr. Rétfalvi Donát, dr. Rétfalvi-Gaál Sarolta és dr. Rohoska Csaba voltak.

Gratulálunk hallgatóink sikeres szerepléséhez!