Megjelent a Diáktanár Ösztöndíj pályázati kiírása!
Tisztelt Hallgatók!
Megjelent a Diáktanár Ösztöndíj 2023/2024. tanév I. félévére vonatkozó pályázati kiírása.
Tisztelt Hallgatók!
Megjelent a Diáktanár Ösztöndíj 2023/2024. tanév I. félévére vonatkozó pályázati kiírása.
Tisztelt Hallgatók!
Megjelent a Demonstrátori Ösztöndíj 2023/2024. tanév I. félévi pályázati kiírása.
Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszterhelyettese és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából Magyar Érdemrend parancsnoki keresztet, Magyar Érdemrend tisztikeresztet, Magyar Érdemrend lovagkeresztet, Magyar Arany Érdemkeresztet, Magyar Ezüst Érdemkeresztet, Magyar Bronz Érdemkeresztet, Bánffy Miklós-díjat, Bessenyei György-díjat, Csokonai Vitéz Mihály-díjat, Martin György-díjat, Móra Ferenc-díjat, Népművészet Ifjú Mestere díjat, Népművészet Mestere díjat, Pauler Gyula-díjat, Pro Cultura Hungarica díjat, Szinnyei József-díjat adott át a Pesti Vigadóban.
A vezető európai felhőszolgáltató ArubaCloud és
Magyarország piacvezető B2B infokommunikációs magazinja, az ITBUSINESS közös
programozói hackathont rendez idén október végén, hogy ezáltal járuljanak hozzá
a magyarországi IT-tehetségek felfedezéséhez és fejlesztéséhez.
Kovács Gyuri idén október végén lett volna 80 éves. BME villamosmérnöki diplomája megszerzése után 1966-ban kezdte szakmai életpályáját az MTA SZTAKI-ban. Tudományos munkásságát a folyamatosan megszerzett fokozatok és elismerések mutatják: egyetemi doktori fokozat, kandidátusi, habilitáció, magántanári kinevezés, 1997-ben MTA doktora, Széchenyi ösztöndíj, MTA levelező tagjelölt, egyetemi tanár, professzor a BME-n és a PTE-n, diszdoktor az UFA Műszaki Egyetemen. Professzor Emeritus lett a PTE-n, majd az MTA SZTAKI-ban is. Az Óbudai Egyetemtől Pro-Universitate kitüntetést érdemelt ki.
Mérnökökre mindig is szükség lesz,
hiszen ők mozgatják a világot. Ők tervezik és építik a városokat, a házakat, a
vízvezetékeket, nélkülük nincs elektromos áram, energiatakarékos fűtés, de a
klímaváltozást lassító környezetvédelem, 3D-vel nyomtatott művégtag vagy
kibertámadást kivédő informatikai rendszer sem. A technikai fejlődéssel a
mérnökszakmák is átalakulnak, egyre izgalmasabb tudományterületek olvadnak
egymásba. Jogosan fogalmazódik meg a pályát választók részéről a kérdés: mit
csinál ma egy mérnök? Erre adnak választ a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és
Informatikai Karának (PTE MIK) középiskolásoknak szóló tematikus programjai,
amikor a diákok egy napra maguk is mérnökké válhatnak: tervezhetnek, a
korszerűen felszerelt egyetemi laborokban kísérletezhetnek, gyakorló
szakemberektől kérdezhetnek és kipróbálhatnak fejlesztés alatt álló eszközöket.
Az augusztus utolsó hetében zajló programra még lehet jelentkezni.
A résztvevők feladata az volt, hogy a munkahelyi környezetet újra gondolják. A zsűri olyan tervezési projekteket keresett, amelyek az építészetet eszközként használják a dolgozók jólétének és termelékenységének javítására. Ez a kihívás a versenyben résztvevőknek lehetőséget kínált arra, hogy elképzeljük a COVID utáni munkahelyek új normáját.
Robottal készített lézerhegesztés, kopásállóság javítása fémszórással, horganyzott alkatrészek hegesztése Mig Brazing eljárással – ilyen témákkal is találkozhatnak az idei Hegesztési Nyári Egyetem résztvevői, ezúttal a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán (PTE MIK). Augusztus 24-25-én a Magyar Hegesztési Egyesület rendezi a szakterület iránt érdeklődő hallgatók számára kétnapos országos programját (MAHEG) a PTE MIK-kel és a Baranya Megyei Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Technikumával együttműködve Pécsett.
A CÉH Alapítvány Nyári Egyeteme részvételre invitálja Karunk hallgatóit. A szakmai tábor kifejezetten harmadéves vagy mester képzésben résztvevő hallgatóknak szól, akik az építőiparban képzelik el a jövőjüket.
A Nemzetstratégiai Kutatóintézet pályázatot hirdet alap- és mesterszakos felsőoktatási hallgatók részére, nemzetstratégiai jellegű vagy jelentőségű témakörben készült kiemelkedő diplomamunkák jutalmazására.
A diplomamunka pályázaton a 2022/2023-as tanévben megvédett diplomamunkákkal lehet pályázni.