PTE Proof of Concept (PoC) Alap

Szellemi termékek gazdasági hasznosítása, piacra juttatása, hasznosításának megkönnyítése. Elsődleges célja a termékvalidáció és termékfejlesztés támogatása.

Pályázati beadási határidő: 2022. október 31. 23:59 perc

Bővebb tartalom

Követelmények:

A program keretében támogatható tevékenységek különösen:

(1.) Ötletvalidációhoz kapcsolódó költségek, piackutatás;

(2.) Proof of Concept (igazoló) kísérletek végzése; ehhez kapcsolódó anyag- és fogyóeszköz beszerzés (bérköltség csak indokolt esetben)

(3.) Prototípus-fejlesztés;

(4.) Külső szakértők megbízása üzleti-hasznosítási modell kidolgozására, piacelemzésre, piacfókuszálásra;

(5.) Külső szolgáltatások igénybevétele (pl. szoftverfejlesztés, rapid prototyping, analitikai szolgáltatások stb.)

Elszámolható költségek

Személyi jellegű költségek

· többletfeladat keretében bér jellegű költség és járuléka (csak indokolt esetben, valamint a szellemi alkotásban feltalálóként, szerzőként részt nem vevők részére)

· megbízási szerződés keretében bér jellegű költség és járuléka

Dologi költségek

· szakértői szolgáltatások költsége, szellemi tevékenység költségei, szakértői díjak

· regisztrációs díj, úti- és szállás költség

· piacra jutást segítő szolgáltatások igénybevétele

· kutatási anyag- és fogyóeszköz beszerzés

Beruházások

· prototípus fejlesztés költségei

A Támogatás maximális összege a benyújtott projekt jellegétől függően:

· PoC Idea - 3 millió Ft

· PoC Projekttámogatás - 10 millió Ft

· Kiemelt Kiegészítő PoC Projekttámogatás - + 20 millió Ft: Erre a konstrukcióra egy PoC Projekttámogatás benyújtásával lehet pályázni.

A pályázat részletes feltételeit a mellékelt kiírás tartalmazza!

A pályázatok benyújtása

· A pályázati Projektjavaslat – jellegétől függően- csak a jelen felhívás 1. vagy 2. sz. mellékletét képező, illetve a www.innovacio.pte.hu oldalról letölthető hivatalos adatlapon nyújtható be. Az adatlaphoz csatolni kell a jelen kiírás 3 sz. mellékletében található Pályázói nyilatkozatot, illetve a 4 sz. mellékletében található A kutatóhely vezetőjének támogató nyilatkozatát, valamint a 6. sz. melléklet szerinti részletes költségvetést. Kiemelt kiegészítő PoC Projekttámogatás igénylése esetén a 2. sz. melléklet szerinti Adatlapon és a 6. sz. melléklet szerinti költségvetésen túl az 5. sz. melléklet szerint elkészített üzleti koncepció benyújtása is kötelező.

· A pályázattal kapcsolatos további tájékoztatás a jambrich.kata@pte.hu címen kérhető.

· A pályázati Projektjavaslatot elektronikusan kérjük benyújtani az alábbi címre: jambrich.kata@pte.hu

Hasznos linkek:

Új Proof of Concept pályázat egyetemi polgároknak (pte.hu)